Electronic Arts zamyka serię Project Cars

Electronic Arts zamyka serię Project Cars

Jak podaje Ecetronic Arts, zapoczątkowana przez Slightly Mad Studios seria Project CARS zostanie zakończona. Decyzja spowodowana jest brakiem pozytywnych perspektyw dotyczących tego tytułu.


Project Cars to cykl gier z wyścigowych, który stawiał na połączenie symulacji ze zręcznościowym podejściem. Od 2015 roku, popularny cykl doczekał się trzech odsłon. Jak wczoraj się dowiedzieliśmy, czwarta seria nigdy nie powstanie. EA ogłosiło bowiem, że kończy dalsze prace oraz inwestycje związane z tym tytułem.

Amerykański producent oraz wydawca gier komputerowych, pisze o sytuacji w następujący sposób:
Po ewaluacji następnej odsłony serii Project CARS i jej długoterminowego potencjału wzrostu postanowiliśmy wstrzymać rozwój tej marki i inwestycje w nią. [...] Zadbamy, aby każda osoba dotknięta przez tę decyzję została przesunięta na odpowiednią dla niej pozycję w obrębie EA Sports i zespołów zajmujących się grami wyścigowymi – lub w innych częściach EA, gdziekolwiek się da.Choć decyzja dla wielu graczy może być szokująca, już od wielu miesięcy pojawiały się znaki świadczące o tym, że może dojść do końca Project Cars. Po wydaniu trzeciej odsłony serii, ze stanowiska ustąpił szef twórców tytułowej serii, a niedługo później doszło do usunięcia ze sklepów dwóch pierwszych odsłon Project Cars ze względu na wygasające licencje na auta oraz tory.

Niestety, rzeczywistość bywa bolesna i koniec legendarnej serii musiał kiedyś nadejść, a fani nie zdążyli doczekać się czwartej odsłony tej produkcji.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.