ELEAGUE Major 2017 oficjalnie rozpoczęty!

ELEAGUE Major 2017 oficjalnie rozpoczęty!

Wielu fanów e-sportu z pewnością od miesięcy wyczekiwało dnia, kiedy to w Atlancie, w Stanach Zjednoczonych odbędzie się uroczysta inauguracja ELEAGUE Major 2017 - pierwszego w tym roku turnieju rangi Major. Dla wszystkich wielbicieli e-sportowych rozgrywek przygotowaliśmy zatem zestawienie najważniejszych informacji na temat tego rozpoczynającego się dzisiaj wielkiego wydarzenia.


ELEAGUE Major 2017 to kolejna odsłona jednego z najbardziej prestiżowych rangą turniejów jeśli chodzi o grę Counter Strike: Global Offensive. Pierwsza tegoroczna edycja rozpoczęła się dzisiaj (22.01), a zakończy w niedzielę (29.01) i jest sponsorowana przez Valve.Pula nagród w stosunku do poprzedniej odsłony nie uległa żadnej zmianie - na wszystkie drużyny przypada bowiem 1 mln dolarów. Zwycięska drużyna otrzyma połowę tej kwoty. Team, który znajdzie się na drugim miejscu do dyspozycji dostanie 150 tysięcy dolarów, 3-4 miejsce po 70 tysięcy, 5-8 po 35, a 9-16 po 8,750. Ponadto pierwsze osiem drużyn będzie mogło poszczycić się statusem "Legendy".

Wszystkie 16 drużyn, które biorą udział w turnieju to światowa czołówka jeśli chodzi o CS'owy e-sport. Osiem z nich to ćwierćfinaliści ESL One Cologne 2016, którzy zawędrowali na majorowe rozgrywki z mianem "Legendy". Druga ósemka przeszła pomyślnie specjalny proces kwalifikacyjny, który sprawdzał ich umiejętności na różnych polach.

team

Zmianie uległ jednak zastosowany sposób rozgrywek - tym razem postawiono na system szwajcarski, który obowiązywać będzie tylko w pierwszej fazie turnieju. Chodzi o to, że na samym początku turnieju drużyny zostały dobrane w losowe pary. W kolejnych meczach będą brane pod uwagę już wyniki konkretnych zespołów. Dzień pierwszy (dzisiejszy) turnieju prezentuje się następująco:

team-2

Mecz inauguracyjny zakończył się zwycięstwem dla Gambit. To, co interesuje nas jednak najbardziej to początkowy mecz polskiej drużyny Virtus.pro, który zakończył się zwycięstwem naszych rodaków - pokonali OpTic 16:13. Gdzie będziemy mogli oglądać następne mecze Polaków?

pobrane

Niedawno informowaliśmy Was o współpracy jaka zawiązała się pomiędzy telewizją Polsat oraz Frenzy. W planie na pierwszy tydzień transmisji znalazło się miejsce na rozgrywki właśnie Virtus.pro, co oznacza, że włączając wieczorem Polsat Sport News mogliśmy na dużym ekranie śledzić poczynania Polaków. Inne mecze (w tym oczywiście Virtusów, których to boje będą emitowane także na wspomnianym wyżej kanale) natomiast transmitowane będą na żywo w tym miejscu. 

 

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.