Eksperyment z rozgrzanym do 1000 stopni nożem bije rekordy popularności na YouTube

Eksperyment z rozgrzanym do 1000 stopni nożem bije rekordy popularności na YouTube

MrGear to obecnie jeden z najpopularniejszych kanałów z eksperymentami na YouTube (ponad 4 miliony subskrypcji). Podczas gdy w ostatnim czasie pojawiały się teorie, że tworzy go Polak, YouTuber opublikował nowy materiał, który viralowo rozszedł się po Internecie.


MrGear to kanał założony w Stanach Zjednoczonych (według YouTube). Jego twórca pozostaje jednak anonimowy. Wiele osób, przypisało sobie jego obywatelstwo do swojego kraju. Wszystko dlatego, że na jego materiałach widać produkty z różnych krajów europejskich - w tym takie z Polski. Mimo tego, na filmach od czasu do czasu słychać jego jak i kolegów głosy. Internauci doszli po nich do wniosku, że YouTuber pochodzi z Rosji.

mr-gear-kanal

18 grudnia na jego kanale, pojawił się materiał, w którym twórca rozgrzewa stalowy nóż kuchenny do 1000 stopni i tnie nim różne przedmioty. Od mydła, przez ser i kartki papieru po butelkę napoju Coca-Cola. Mimo tego, że jest to większa seria filmów autora, to właśnie to video zyskało największą popularność w całej historii jego kanału.

mr-gear-noz

W dwa dni od publikacji tego filmu, został on obejrzany blisko 25 milionów razy! Teraz, po niecałym tygodniu, wyświetleń zebrało się ponad 57 milionów. Ta ogromna liczba spowodowała, że film, o którym piszemy, znalazł się w zestawieniu najpopularniejszych filmów na YouTube w 2016 roku. Jakby tego było mało, kanał MrGear od czasu publikacji tego virala, zebrał ponad 900 tysięcy nowych subskrybentów! Widzieliście już ten eksperyment?Prosty eksperyment wypalił i teraz twórca wziął się za kontynuację tej serii. Dziesiątki innych kanałów podchwyciło pomysł i stworzyło własną wersję tego testu. Jeden z najpopularniejszych vlogerów na YouTube - MoVlogs, także podjął się tego wyzwania i sprawdził rozgrzany do czerwoności nóż na podobnych przedmiotach.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.