Ekipa przekłada finał sezonu i rusza ze zbiórką dla Ukrainy

Ekipa przekłada finał sezonu i rusza ze zbiórką dla Ukrainy

Ekipa Friza od kilku lat przywiązana jest do daty 8 marca. To tego dnia w 2020 roku zakończył się pierwszy sezon daily vlogów Ekipy, natomiast rok później doczekaliśmy się publikacji filmu dokumentalnego YouTuberów. Podobnie miało być w tym roku, kiedy to właśnie tego dnia miało dojść do finału kolejnego sezonu Ekipy. Friz i spółka poinformowali dziś jednak, że w związku z zaistniałą sytuacją na świecie, został on przesunięty o kilka dni. To jednak nie wszystko. 


Wojna na Ukrainie spowodowała, że jednego dnia cały świat obudził się w nowej rzeczywistości. Rosyjski atak na naszego sąsiada przyczynił się także do tego, że stanęliśmy w obliczu dużego wyzwania, jakim jest organizacja odpowiedniego wsparcia dla uchodźców, którzy w liczbie ponad miliona trafili już do naszego kraju. To właśnie z tego powodu Ekipa zdecydowała się przesunąć finał sezonu oraz ruszyć ze zbiórką charytatywną na rzecz Ukraińców. Celem zbiórki jest zebranie środków finansów potrzebnych na zapewnienie mieszkań dla osób, które uciekły z tego kraju .

Ekipa Friza poinformowała w filmie, że finał odbędzie się 12 marca i cały dochód z kanału EKIPA z marca oraz kwietnia zasili zrzutkę. W związku z pilną potrzebą pomocy, twórcy wpłacili do skarbonki już teraz kwotę 250 tysięcy złotych i uzupełnią ją o kolejne środki, jeśli filmy wygenerują w tym okresie większy przychód.W ramach rozpoczęcia inicjatywy, Ekipa przekazała publicznie jaki cel zasilą wszystkie zebrane w ramach zbiórki pieniądze:
Dzięki funduszom, które uda nam się zebrać, zapewnimy mieszkania Ukraińcom uciekającym ze swojej ojczyzny. Poza wynajęciem zakwaterowania, w naszej gestii będzie leżało zatrudnienie pracowników dbających o lokum oraz osób odpowiedzialnych za koordynację działań. W prace przy tym przedsięwzięciu chcemy zaangażować obywateli Ukrainy, którzy zostawili całe swoje dotychczasowe życie w państwie brutalnie dotkniętym rosyjskimi atakami i natychmiast potrzebują zatrudnienia.

Jeśli chcecie dołączyć do zbiórki "Dom dla Ukrainy" możecie to zrobić poniżej.

 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.