Ekipa przejęła znaną drużynę futbolową

Ekipa przejęła znaną drużynę futbolową

Ekipa kilka miesięcy temu poinformowała o podjęciu współpracy ze znaną drużyną futbolu amerykańskiego - Kraków Kings. Jak teraz się dowiedzieliśmy, z dniem 10 lutego kooperacja weszła na wyższy poziom, ponieważ Ekipa przejęła popularny klub. 


W październiku 2021 roku Ekipa została sponsorem Kraków Kings. "Dzięki wsparciu EKIPY będziemy mogli wejść na najwyższy poziom sportowy i organizacyjny w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego" - czytaliśmy wtedy w oświadczeniu drużyny. Jak niedługo później się okazało, wsparcie Ekipy pozwoliło Zarządowi sprowadzić do teamu doświadczonych zawodników z Ameryki, dzięki czemu zespół zyskał na jakości w grze na boisku.

Źródło: Kanał "Ekipa" na YouTube. Kadr z filmu pt. "YOUTUBERZY VS GRACZE FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO - EKIPA".


Współpraca musiała zapewne iść po myśli obu stron, bo w ostatnich dniach Ekipa poinformowała o tym, że z dniem 10 lutego przejęła topową drużynę futbolu amerykańskiego. Więcej dowiadujemy się ze oficjalnej strony EKIPA HOLDING S.A., gdzie Wujek Łuki komentuje wydarzenie w następujący sposób: 
W Polsce jest kult jednej dyscypliny sportowej – piłki nożnej, a przecież jest masa innych, ciekawych sportów! Jak wiadomo Ekipa kocha vibe USA, stąd nasze zainteresowanie futbolem amerykańskim. Kolejnym argumentem do podjęcia tej decyzji była moja długoletnia znajomość z Markiem, prezesem Kingsów, która dodaje temu przedsięwzięciu dodatkowej wiarygodności.

Wiele osób zastanawia się co dokładnie oznacza współpraca YouTuberów z drużyną. Jak podaje Wujek Łuki, celem kooperacji jest przede wszystkim spopularyzowanie futbolu amerykańskiego w naszym kraju, a także stworzenie świetnej atmosfery spotkań domowych, które mają być wyjątkowym sportowo-familijnym wydarzeniem.

W komunikacie czytamy także, że liga startuje już 3 kwietnia, natomiast 9 kwietnia w Krakowie odbędzie się pierwszy mecz domowy Kraków Kings. Jeśli jesteście zatem ciekawi tego, co powstało w ramach współpracy oraz jesteście z Krakowa lub okolic, zdecydowanie warto wybrać się na to oraz inne spotkania zespołu.

Źródło: Ekipaholding.pl 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.