Ekipa Friza połączy się ze spółką notowaną na giełdzie

Ekipa Friza połączy się ze spółką notowaną na giełdzie

O posunięciach Ekipy Friza dotyczących wejścia na giełdę słyszymy już od kilku miesięcy. Tym razem poznaliśmy nowe szczegóły planu spółki, której współwłaścicielem jest Karol "Friz" Wiśniewski. Ekipa ma połączyć się z notowanym na giełdzie Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym.


W listopadzie 2020 roku otrzymaliśmy pierwsze szczegółowe wiadomości dotyczące współpracy Ekipy z  JR Holding. Spółka akcyjna, która pomaga Ekipie w debiucie giełdowym, objęła prawie 12 proc. jej akcji. Tymczasem, Friz, Wujek Łuki jak i branżowe media informują o negocjacjach w sprawie połączenia się Ekipy z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym. Warunki współpracy do 19 marca zostaną spisane w umowie. Połączenie będzie polegało na przeniesieniu majątku Ekipy na spółkę przejmującą, czego skutkiem będzie wydanie obecnym akcjonariuszom nowej serii akcji spółki.

Łukasz Górski - prezes spółki Beskidzkie Biuro Inwestycyjne S.A. - skomentował publicznie zapowiedź fuzji w następujący sposób:
Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania listu intencyjnego w sprawie połączenia z Ekipa S.A.

Dodając przy tym także:
Ekipa S.A. budzi ogromne zainteresowanie wśród inwestorów giełdowych, więc cieszymy się, że to właśnie z naszą spółką zdecydowali się dokonać połączenia i w ten sposób stać się spółką publiczną.

Beskidzkie Biuro Inwestycyjne zajmuje się się m.in. pozyskiwaniem finansowania, opracowywaniem business planów czy wykonywaniem wycen oraz analiz dotyczących przedsiębiorstw. W portfolio spółki znajdziemy zarówno mikroprzedsiębiorstwa, jak i duże koncerny. Firma jest notowana na rynku akcji NewConnect. Za sprawą tytułowej informacji notowania spółki szybko urosły o blisko 40%, by ostatecznie na koniec sesji znaleźć się ok. 20% na minusie.

Przypomnijmy, że jednym z głównych celów spółki, której współwłaścicielem jest Friz, jest tworzenie wysokobudżetowych projektów, w tym gier czy seriali na rynki wykraczające poza granice naszego kraju. Pierwsze kroki w nowym sektorze Ekipa podjęła w ramach działalności Ekipa Games, która zawiązała współpracę z polskim przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją i wydawaniem gier mobilnych - T-Bull.Zainteresowanych tematem zachęcamy w najbliższych tygodniach do obserwowania publikacji Friza, który na swoim Instagramie zapowiedział, że wkrótce będzie mógł podać więcej informacji, które są wynikiem prowadzonych w ostatnim czasie rozmów.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.