Efekt Gonciarza, nowe zjawisko czy chwilowa moda?

Efekt Gonciarza, nowe zjawisko czy chwilowa moda?

O Krzyśku Gonciarzu jest ostatnio bardzo głośno. Dlaczego? Złożyło się na to kilka czynników. W dużym stopniu przyczyniła się do tego jego nowa seria daily vlogów, która przyniosła mu nagły przyrost nowych widzów.


Jednak wspomniany przez nas efekt Gonciarza odwołuje się do jego akcji dzięki której razem z nim możemy prowadzić jego kanał. Oczywiście mowa tu o patronite.pl na którym Krzysiek założył konto i poinformował o tym wszystkich w jednym ze swoich filmów. Ogromny sukces akcji przerósł oczekiwania samego twórcy, o czym wspominaliśmy już tutaj. Aktualnie na jego koncie znajduje się prawie 28 tys. złotych na które złożyło się ponad 1500 patronów.Przy okazji zapraszamy do sprawdzenia jak dużo wiecie o Krzyśku.


Czym tak w ogóle jest patronite.pl?
Jest to portal mający na celu łączenie wszelkiego rodzaju twórców z tzw. patronami, czyli osobami które chcą ich wesprzeć w ich twórczości. Takie osoby nazywamy patronami, którzy wpłacają comiesięczne kwoty na konto autorów. Co na tym zyskują? Każdy twórca zyskuje środki które może wykorzystać na rozwój, a patroni mają dostęp do różnych oryginalnych produktów czy usług.
Triumf przedsięwzięcia Gonciarza sprawił, że inni YouTuberzy, również postanowili spróbować swoich sił i postawić na pomoc od widzów. Na patronite.pl jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się konta innych YouTubowych twórców. Oczywiście większość to osoby mało znane, które swoją przygodę z kręceniem filmów dopiero zaczynają lub mają problem żeby się wypromować, ale można znaleźć też kilka znanych nam wszystkim nazwisk czy nicków.


Na patronite.pl po sukcesie kampanii Gonciarza konto w tym serwisie założyły takie osoby jak:
  • Serafin Pęzioł

  • Marco Kubiś

  • Agnieszka Grzelak

  • Marcin Malczynski

  • Kosper

  • Adwekage


To tylko kilka większych twórców, którzy przyciągnięci zostali przez ogromny sukces działań Krzyśka. Zjawisko to zasłużyło sobie na swoją własną nazwę, dlatego postanowiliśmy nazwać to efektem Gonciarza. Pozostaje tylko czekać i patrzeć jak masowo zaczną pojawiać się YouTuberzy szukający patronów i korzystający z nowego źródła zarobku. Oczywiście, możliwe że internetowi twórcy jedynie chcieli zobaczyć, jak wygląda to wszystko od wewnątrz, jako użytkownik.


Co wy o tym myślicie? Czy serwis patronite.pl zostanie zalany przez fale YouTuberów? Jesteście za wspieraniem swoich ulubionych twórców? Dajcie nam znać w komentarzach.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.