Przeglądarka Edge Mobile od Microsoft na iOS i urządzeniach z Androidem!

Przeglądarka Edge Mobile od Microsoft na iOS i urządzeniach z Androidem!

Oprogramowanie Microsoftu na urządzeniach mobilnych bez wątpienia nie osiągnęło takich wyników w jakie celował technologiczny potentat. Potencjalni użytkownicy znacznie chętniej sięgają po system i aplikacje na iOS, bądź urządzenia z Androidem, stąd firma została zmuszona do pewnych ustępstw. Microsoft zapowiedział, że już niedługo na smartfony z systemem Google'a czy Apple'a trafi ich flagowa przeglądarka - Edge Mobile, następca legendarnego Internet Explorera.


Wydawać się może, że taki zabieg kompletnie nie ma sensu, że użytkownicy Androida znacznie chętniej sięgną chociażby po Chrome'a. Microsoft liczy jednak, że skusi klientów lepszą synchronizacją z oprogramowaniem Windows, co z drugiej strony wydaje się naprawdę ciekawym pomysłem. Wszystkie hasła, zapisane karty czy też rzeczy po prostu zostawione w ulubionych zakładkach na PC będzie można kontynuować, bądź też obejrzeć sobie później na ekranie swojego telefonu. Zadziała to również w drugą stronę - rzeczy z telefonu będzie można obejrzeć bezpośrednio na komputerze. Możecie zobaczyć jak to wygląda na poniższym materiale.

Póki co cały zamysł jest jedynie w fazie zamkniętych testów. Zapisać się można do nich pod tym linkiem. Całość z pewnością zweryfikują użytkownicy i to od nich zależeć będzie "być albo nie być" takiej polityki tworzenia aplikacji przez Microsoft.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.