Electronic Arts rozważa koniec corocznego wydawania gier sportowych

Electronic Arts rozważa koniec corocznego wydawania gier sportowych

Gry z serii FIFA ukazują się co roku począwszy od 1994 r. Dla wszystkich fanów tejże marki tradycją jest, że we wrześniu mogą pójść do sklepu i zaopatrzyć się w ulubioną grę sportową opatrzoną kolejnym numerkiem. Niedługo w tej kwestii może jednak nadejść pewna zmiana. 


Coraz częściej jednak można od wiernych fanów marki (i nie tylko) usłyszeć głosy, że każda kolejna gra z serii FIFA to (oprócz zmian w mechanice i kilku innych kwestiach) bezustannie ten sam produkt, na który po prostu szkoda pieniędzy, bo stosunek ceny do nowości jest  po prostu nieadekwatny. Przyszłość tej marki jest zatem niejasna - dlatego EA rozważa zmiany w tej materii.Firma Electronic Arts podobno myśli o zaprzestaniu wydawania co roku FIFY czy innych sztandarowych produkcji sportowych i wprowadzenia jednego tytułu, który będzie aktualizowany i odpowiednio rozwijany. Szef studia oznajmił niedawno, że ta kwestia jest rozważana i nie można wykluczać tego, iż niedługo być może przyjdzie nam pożegnać się z nabywaniem "tego samego produktu" każdego roku.

Nie wiadomo oczywiście na razie nic na temat tego, jak miałby wyglądać nowy system oparty na aktualizacjach i subskrypcjach, lecz możemy się tego domyślać. FIFA co jakiś czas zaopatrywana byłaby w łatki, które oprócz usuwania irytujących błędów aktualizowałyby składy drużyn itd. Nie obyłoby się oczywiście bez opłat.

Na oficjalne informacje wprost od EA przyjdzie nam trochę poczekać, lecz jedno jest pewne - wprowadzenie tego typu modelu będzie nie lada rewolucją jeśli chodzi o gry sportowe na rynku.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.