Problem EA z okładką FIFY po transferze Ronaldo!

Problem EA z okładką FIFY po transferze Ronaldo!

Przenosiny Cristiano Ronaldo z Realu Madryt do Juventusu to zdecydowanie największa bomba transferowa ostatnich lat. Spowodowało to niemałe trzęsienie ziemi nie tylko w świecie piłki nożnej, ale i w siedzibie giganta wirtualnej rozrywki - firmy Electronic Arts. W końcu Portugalczyk w koszulce Królewskich miał odgrywać znaczącą rolę w FIFIE 19, a której premiera jest już tuż za rogiem!


CR7 był gwiazdą okładki FIFY 18 i nie inaczej miało być w przypadku tegorocznej odsłony. Wiedzieliśmy to już po zwiastunach i pierwszych grafikach, które został upublicznione przy okazji targów E3. Aktualny zdobywca Złotej Piłki miał odgrywać również znaczącą rolę w historii w trybie fabularnym FIFY 19 - tzw. The Journey, w której wcielamy się w losy fikcyjnego piłkarza Alexa Huntera. Po transferze Ronaldo wiele rzeczy trzeba będzie zmienić.

O ile okładka nie powinna stanowić większego problemu, bo wymaga jedynie dodatkowych sesji (i co logiczne prawdopodobnego renegocjowania kontraktów z klubami), o tyle zmiany w zaimplementowanym trybie gry może przyprawić twórców już niemały ból głowy. Z jednej strony programistom z EA nie na rękę jest posiadanie nieaktualnej zawartości, z drugiej zaś zostało już stosunkowo mało czasu i nikt nie gwarantuje, że firma zdecyduje się na drastyczniejsze zmiany. Praktycznie wykluczone jest też skorzystanie z usług innego piłkarza niż Ronaldo, bo to właśnie za nim idzie obecnie największa wartość marketingowa. Na pewno twórców będzie czekać więc jeszcze sporo pracy, tym bardziej, że to z tą odsłoną wiązane są naprawdę duże nadzieje.Premiera najnowszej odsłony FIFY zaplanowana jest na 28 września. W okolicach tej daty poznamy na pewno szczegóły związane z poszczególnymi trybami, jak i oczywiście, finalną okładkę. Warto czekać!

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.