E-sportowe podręczniki w polskich szkołach?

E-sportowe podręczniki w polskich szkołach?

E-sport w polskich szkołach pojawił się już jakiś czas temu. Głośno było o szkołach, które w swojej ofercie zamieszczały informację o klasach, w których to właśnie gry stanowiły jedną z podstawowych rzeczy. Jak się jednak okazuje, to nie koniec nowości w polskich szkołach, a uczniowie mają teraz możliwość skorzystania także ze specjalnych e-sportowych podręczników. 
Jedna ze szkół, której placówki znajdują się na terenie całego kraju, na pewno zaciekawiła i przyciągnęła uwagę każdego fana e-sportu. Na stronie szkoły można znaleźć ofertę z kierunkiem „Programowanie gier komputerowych – specjalizacja e-sport". Bardziej jednak zainteresowała nas wyróżniona w ofercie informacja, z której dowiedzieliśmy się, że przyszli uczniowie będą mieli okazję korzystać podczas nauki z pierwszego polskiego podręcznika do e-sportu autorstwa Kamila Tarki.Wspomniany wyżej podręcznik faktycznie występuje na w spisie podręczników Ministerstwa Edukacji Narodowej, więc bardzo prawdopodobny staje się fakt, że za jakiś czas trafi on do jeszcze większej liczby szkół. My natomiast zastanawiamy się, co znajduje się w środku książki. Ocena należeć będzie do przyszłych graczy, którzy korzystać będą z podręcznika w szkole, jednak przygotowany zbiór informacji może posłużyć również innym zawodnikom, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.