Te 2 zdjęcia dają do zrozumienia, jak wyewoluował e-sport

Te 2 zdjęcia dają do zrozumienia, jak wyewoluował e-sport

Elektroniczny sport jest brany na poważnie już przez coraz większą część społeczeństwa. Pojawiające się jeszcze kilka lat temu głosy, że dziedzina ta to tylko krótkotrwały trend praktycznie już przeminęły - aby w pełni pojąć ewolucję e-sportu, wystarczy spojrzeć na dwa wymowne zdjęcia.


Trener drużyny Team Kinguin, Adrian Widera, na swoim profilu na Facebooku postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi ewolucji elektronicznego sportu na przełomie ostatnich siedmiu lat. W poście załączył dwie fotografie - pierwsza z nich przedstawia finały Mistrzostw Świata w pierwszym sezonie League of Legends, a druga w siódmym. Wystarczy tylko spojrzeć, a wnioski nasuwają się same.

Adrian opisał przy okazji zmianę postrzegania zawodników e-sportowych przez resztę społeczeństwa, jako ludzi, którzy tylko marnują czas przy komputerze. Na swoim przykładzie pokazał on również, że ludzie, którzy swego czasu śmiali się z tego, co robi, dzisiaj pragną zrozumieć ten świat. Cały post znajdziecie tutaj.

Naprawdę ciekawe, jak rozwinie się w tym tempie ta dziedzina sportu w ciągu najbliższych kilku lat i na jaką skalę ewoluuje. Możemy jedynie spekulować o konkretach, wiemy jednak już dzisiaj, że e-sport czeka świetlana przyszłość.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.