Funkcja dzielenia się filmami i chatowania już niedługo pojawi się na YouTube!

Funkcja dzielenia się filmami i chatowania już niedługo pojawi się na YouTube!

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy Was w naszym artykule o aplikacji Uptime, dzięki której użytkownicy iPhone'ów ze Stanów Zjednoczonych zyskali możliwość udostępniania filmów znajomym, komentowania na bieżąco tego samego materiału oraz oczywiście oglądania go w tym samym czasie. Jak się jednak okazuje, już niedługo aplikacja może stać się zbędna, a wszystko przez testy nowej funkcji.


Uptime został stworzony i dodany do App Store przez Area120, czyli strefę inkubatorów Google. Jego twórcy to głównie pracownicy firmy Alphabet, którzy na realizacje projektu mogli przeznaczyć 20% swojego czasu w biurze. Aplikacja miała na celu sprawić, aby korzystanie z YouTube stało się bardziej publiczne i mogło odbywać się miedzy dwoma osobami.Teraz czas na odpowiedź ze strony YouTube'a, na którą nie będziemy musieli długo czekać. Właśnie rozpoczęły się testy nowej funkcji, która będzie dotyczyć dzielenia się filmami z naszymi znajomymi. Niektórzy użytkownicy aplikacji mobilnej już uzyskali taką możliwość dzięki zakładce "Shared" dodanej na dolnym pasku zadań.

Po kliknięciu w ikonkę, mechanizm pokaże proponowanych znajomych-głównie z Kontaktów oraz z Google+. Później w szybki sposób będziemy mogli podzielić się z drugą osobą linkiem do nagrania bez potrzeby opuszczania aplikacji oraz otrzymamy szansę na uzyskanie jej opinii na temat materiału. Dodatkowo, będziemy mogli wysłać bezpośrednio do znajomego dodatkową wiadomość i nie musi to być już wcale żaden materiał. YouTube otrzyma tym samym możliwość chatowania!Czy ta funkcja odniesie sukces? O tym przekonamy się, kiedy zostanie ona udostępniona dla wszystkich, ale już teraz można przyznać, że będzie dużym udogodnieniem. Aby ocenić jej działanie będziemy jednak musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.