Dziecko zablokowało iPhone'a swojej mamy na... 47 lat!

Dziecko zablokowało iPhone'a swojej mamy na... 47 lat!

Do dość  niecodziennej sytuacji doszło ostatnimi czasy w Chinach. 2-letnie dziecko, bawiąc się telefonem swojej mamy, niechcący narobiło jej sporego kłopotu. Posiadaczka iPhone'a odzyska dostęp do swojego telefonu za około... 47 lat.


25 milionów minut do ponownego odblokowania - mniej więcej taka wiadomość wyświetliła się na ekranie posiadaczki iPhone'a, gdy zorientowała się co się stało. Sytuacja przypomina wiele podobnych jakie spotykamy często i u nas. Kobieta dała swojemu 2-letniemu dziecku telefon, by mogło obejrzeć jakiś filmik, po czym zajęła się swoimi zajęciami. Najprawdopodobniej zgasł ekran, więc dziecko postanowiło ekran ponownie odblokować. Niestety nie znało hasła. Nie przeszkodziło to mu jednak w podejmowaniu kolejnych prób, a jak wiemy z każdą kolejną nieudaną "karny czas" sukcesywnie rośnie.Gdy kobieta zorientowała się co się stało, postanowiła udać się do najbliższego serwisu Apple. Pracownicy niestety nie mieli dla mniej dobrych wiadomości. Opcje są dwie - albo zgodzi się na wyczyszczenie danych pamięci w jej urządzeniu albo poczeka wspomniane wcześniej 47 lat. Nie jest to raczej zbyt optymistyczna alternatywa.

Podany wynik, chociaż bez wątpienia jeden z większych jakie oficjalnie potwierdzono, wcale nie jest liczbą rekordową. Pracownicy mieli się spotkać z telefonem zablokowanym nawet na 80 lat i co ciekawe, podobnie został on zablokowany przez jakieś małe dziecko.

Wniosek nasuwa się jeden. Powinniśmy mieć kontrolę nad tym co robi dziecko na naszym smartfonie, albo co jest już w sumie rozwiązaniem typowo doraźnym, po prostu powiedzieć naszym pociechom jakie mamy hasło w telefonie.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.