7 lat temu wyrzucił dysk z bitcoinami. Dziś jest on wart miliard złotych

7 lat temu wyrzucił dysk z bitcoinami. Dziś jest on wart miliard złotych

James Howells to programista z Newport w Anglii, który twierdzi, że gdzieś na wysypisku znajduje się dysk wart... 205 milionów funtów brytyjskich! To aż miliard złotych!


Wszyscy, którzy kiedyś zainwestowali w Bitcoiny, wiedzą jak duży zysk mogą uzyskać z tego powodu. Jedną z tych osób jest James Howells - programista, który 7 lat temu wyrzucił dysk z kryptowalutą w ilości aż 7500 BTC na wysypisku w Newport.Mężczyzna aktualnie pragnie zorganizować wielką akcję poszukiwawczą - zaproponował urzędowi miasta w Newport 25% zysków z zawartości dysku, jeśli ten wyda zgodę na przekopanie wysypiska. Niestety, argumentując swoją decyzję szkodami dla środowiska, a także niewielką szansą na odnalezienie sprawnego urządzenia, urząd odrzucił jego prośbę.

Na dysku według Jamesa znajduje się równowartość miliarda złotych. Urząd w przypadku odnalezienia uzyskałby więc przychód w wysokości 261 milionów złotych. Niestety, zdaje się, że nie dojdzie do takiej sytuacji.Mężczyzna nie jest jedynym, który traci dostęp do wcześniej wykupionej kryptowaluty. Coraz więcej osób przypomina sobie o starych zakupach właśnie teraz - kiedy Bitcoin staje się coraz droższy. Pozostaje nam życzyć powodzenia w poszukiwaniu bogactwa na starych dyskach!

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.