Dysk Google wkrótce osiągnie miliard użytkowników!

Dysk Google wkrótce osiągnie miliard użytkowników!

Dysk Google to jeden z najlepszych produktów od Google. Bardzo rzadko słyszy się o jego awariach czy negatywne opinie o nim. Istnieje od ponad sześciu lat i codziennie używany jest przez ponad 800 milionów użytkowników. Niedługo ekipa zajmująca się tym projektem będzie miała okazję do świętowania - ilość zarejestrowanych klientów przekroczy miliard!


Ogromna ilość użytkowników, jaka korzysta z Google Drive, tylko pokazuje, jak wielki potencjał ma ten projekt. Większość osób wykorzystuje go do przechowywania i łatwego dzielenia się z innymi swoimi zdjęciami, czy innymi plikami. Konkurencja w tej dziedzinie jest niemała - między innymi jedną z firm oferującą podobne usługi jest popularny Dropbox. Jednak produkt Google nie może narzekać na małą ilość użytkowników, bo jest ich średnio aż 800 milionów dziennie.Od 2012 roku, gdy Dysk Google został uruchomiony, przechowywane są na nim biliony plików z całego świata. Google nie zapomina o tym projekcie, jednak cisza wokół niego wynika głównie z faktu, że aktualnie rozwijane funkcje dysku skierowane są głównie dla firm. Firma stale chce być lepsza od konkurencji, przez co wprowadza nowe aktualizacje umożliwiające np. zakładanie wspólnego dysku dla zespołu pracowników. Jak widać - ich praca nie idzie na marne. Społeczność korzystająca z Google Drive stale się rozrasta i według zapowiedzi Google, jeszcze w tym tygodniu przekroczy miliard użytkowników.

Jeżeli tak się stanie,  Dysk Google stanie się ósmym produktem od Google, który przekroczył próg miliona użytkowników. Wcześniej udało się to między innymi Gmailowi, Chrome czy Google Maps. Nie jest to jednak szczyt możliwości firmy - mogą się oni szczycić posiadaniem największego na świecie mobilnego systemu operacyjnego - Androida. W zeszłym roku system ten przekroczył 2 miliardy aktywnych użytkowników. Wszystkie te liczby pokazują potęgę koncernu, jakim jest Google. Większość projektów, jakimi zajmuje się ta firma, osiąga zniewalające wyniki i miliony, a nawet miliardy użytkowników. Dzięki temu wszystkiemu Google może nazwać się jedną z najbardziej wpływowych firm na rynku technologicznym.