Drzwi i ściany w nowym Apple Parku niebezpieczne dla pracowników

Drzwi i ściany w nowym Apple Parku niebezpieczne dla pracowników

Apple zdecydowanie może pochwalić się stworzonym przez siebie w zeszłym roku Apple Parkiem, czyli kampusem zbudowanym w kalifornijskim Cupertino. Budynek w większości złożony został ze szkła i jak się okazało, przezroczysta instalacja może stanowić zagrożenie i być dużym problemem. 


Apple Park to nowoczesny kampus firmy, którego budowa kosztowała aż 5 miliardów dolarów. Budynek należący do technologicznego giganta w większości wykonany został ze szkła. Drzwi, korytarze, ściany - wszystkie te części stworzone zostały właśnie z tego materiału, który okazał się niestety  być szkodliwym dla zdrowia pracowników kampusu.Jakiś czas temu okazało się, że przezroczysta instalacja stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia pracowników. Osoby pracujące w kalifornijskim kampusie przyznały, że przez swoje rozkojarzenie i częsty brak skupienia, regularnie wpadają na szklane obiekty, doznając różnych obrażeń.

Technologiczny gigant znany na całym świecie nie wie jak rozwiązać problem. Apple kompletnie nie spodziewało się takiego obrotu wydarzeń, a na etapie projektowania kampusu nikt nie pomyślałby, że szkło może stanowić taką przeszkodę. Tymczasowym rozwiązaniem są kartki samoprzylepne porozwieszane w miejscach, w których pracownicy szczególnie narażeni są na wypadek. Apple musi poważnie pomyśleć jednak o innym pomyśle, ponieważ bezpieczeństwo oraz zdrowie pracowników firmy powinno być najważniejsze.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.