Drukowane pismo Komputer Świat kończy działalność

Drukowane pismo Komputer Świat kończy działalność

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że Ringer Axel Springer Polska podjął decyzję o zakończeniu projektu Komputer Świat w formie drukowanej. Popularny magazyn technologiczny w ostatnich latach sprzedawał się coraz słabiej, co spowodowało właśnie taką decyzję.


Czasopismo Komputer Świat niegdyś był dwutygodnikiem, który od wielu lat sprzedawał się w średnim nakładzie nawet 50 tysięcy egzemplarzy. Z czasem, już jako miesięcznik, jego sprzedaż zaczęła regularnie spadać, co przyczyniło się do takiej, a nie innej decyzji. Ringer Axel Springer Polska zadecydowało finalnie o końcu wydawania KŚ wraz z sierpniem tego roku, kiedy to światło dzienne ujrzy jego ostatnie wydanie. Czasopismo było obecne na polskim rynku aż 24 lata.
Decyzja o zakończeniu wydawania magazynu „Komputer Świat” w formie drukowanej odzwierciedla preferencje czytelników i użytkowników szukających treści technologicznych. W pierwszej kolejności wybierają oni informacje dostępne w Internecie. Komputerswiat.pl od lat jest liderem wśród serwisów technologicznych pod względem liczby użytkowników"

Pierwsze wydanie Komputer Świat, które dostępne było w kioskach od 7 października 1998 roku.

Czytaliście Komputer Świat?


Źródło zdjęcia: Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.