Drama - Mandzio vs. Karolek i Naruciak

Drama - Mandzio vs. Karolek i Naruciak

Nie minął nawet miesiąc od ostatniej dramy, a już mamy kolejną. Dziś Mandzio na swoim prywatnym Facebook'u opublikował post o bardzo ciekawej treści.


post

 

Jak można się było domyśleć w komentarzach rozpoczęła się ostra wymiana zdań pomiędzy Łukaszem Samoniem (Mandziem), a Adamem "Naruciakiem" i Karolem Dąbrowskim (Karolkiem). Do wymiany wtrącił się jednym zabawnym komentarzem także Multi. Oto komentarze:


komentarz

komentarz 2

komentarz 3

komentarz 4


Jak mogliśmy zauważyć dyskusja trwała bardzo długo, bardzo wiele wyszło na jaw co może być przykładem tego co powiedział Naruciak w ostatniej dramie z Rezim.Wy tylko znacie to co jest na scenie, a nie za kurtyną

Jakiś czas później, Łukasz wrzucił film na swój drugi kanał YouTuborniak Złośliwy. Nawiązuje on tam do łamania praw autorskich, filmów Karolka95 oraz Rembola gdzie reagują oni na na cudze filmy. Cały sęk w tym, że łamią prawa autorskie innych YouTuberów, ponieważ nie wstawiają oni linków do kanałów oraz materiałów od autorów filmu użytego w swoim filmiku. Mandzio tłumaczy nam czym są prawa autorskie i pokazuje różnicę między „kradzieżą filmów” a prawem cytatu:Filmem tym podzielił się on poprzez wrzucenie jego zarówno na swój profil publiczny Mandzio, jak i na konto prywatne Łukasz Samoń. Post miał identyczną treść na obu kontach:


Post 2 1


Post 2 2


YouTuberzy nieprzeszli obok tego obojętnie. Kolejna drama w komentarzach wybuchła od razu. Tym razem składała się ona z dwóch komentarzy. Co ciekawe, Karolek postanowił użyć tego samego argumentu, co w poprzednim poście.


Komentarz, post drugi


Rembol, który został wymieniony w filmie Mandzia obok Karolka, postanowił odpowiedzieć jednak w nieco inny sposób:Faktycznie popełniłem błąd nie dodając linków do oryginału... Chciałem się po prostu podzielić z widzami moją reakcją na różne dziwne/śmieszne/głupie filmiki.Jak widać jeszcze wiele przede mną, no ale człowiek uczy się na błędach. Dzięki za materiał bo uświadomiłeś mnie.

Jak widać odpowiedź nie musi stanowić wcale ataku i być aż tak ostra. Rembol zrozumiał swój błąd i nie zamierza już czegoś takiego w przyszłości popełnić.


Do dyskusji pod filmem dołączył się też i Vojtaz:Prawda tylko w tym jest taka, że praktycznie każdy twórca wykorzystuje coś spoza jego kanału. Przykładowo nawet głupie wstawki m.in. z spongebob'a (timecards) czy inne przerywniki czy chociażby muzykę więc większość YT nie tylko z PL łamie w większym czy mniejszym stopniu prawa autorskie. :/

Teraz Wasza kolej na podsumowanie sobie tego wszystkiego w głowach. Kto ma rację w tej dramie? Oskarżenia Mandzia są słuszne? Piszcie w komentarzach.


Miłosz Zduńczuk