Drama Atora z kanału wideoprezentacje [PODSUMOWANIE].

Drama Atora z kanału wideoprezentacje [PODSUMOWANIE].

Zapewne większości, z Was znana jest już drama z Atorem w roli głównej. Jeśli jednak nie mieliście jeszcze do czynienia z tym tematem lub chcecie dowiedzieć się więcej, ale nie macie czasu albo nie wiecie skąd, to zapraszamy do przeczytania tego artykułu. Spróbujemy opisać całą tą aferę jak najdokładniej. Będziemy starać się też aktualizować ten artykuł na bieżąco.

Wszystko zaczęło się niewinnie, od postu ReZiego na jego publicznej grupie o nazwie reZigiusz Crew. W poście tym reZi wspomniał, że nie zna innego tak popularnego YouTubera, który w tak słaby sposób taguje swoje filmy. Post ten miał bardziej charakter prześmiewczy, niż atakujący Atora w jakikolwiek sposób. Na początku jednak było dość cicho na ten temat, bo wtedy jeszcze prym wiodła awantura związana z komentarzami pod postem Stuu. Można więc powiedzieć, że oficjalnie drama rozpoczęła się dopiero 2 maja, od postu wielu osobom znanego Damiana Szymańskiego, na grupie Hajsowników Gimpera. Oto sam post:

szymanski 2

Na grupie Hajsowników Gimpera jak i na Płatników Atora zapanował istny chaos. I może nawet szybko by się to wszystko uspokoiło, gdyby nie film Krzysztofa z wytłumaczeniem:


W internecie zawrzało. Na "Hajsach" pojawiło się pełno memów, próby ataku na Atora jak i próby obrony jego osoby. Banowanie ludzi broniących Krzysztofa podsyciło całą tę sprawę. Na Płatnikach prośby o wyjaśnienia i masowe odejścia z grupy. W ciągu kliku dni ponad 2 tysiące osób postanowiło cofnąć subskrypcję kanału wideoprezentacje. Dalej, masowe odejścia od tego kanału nabrały tempa. Do czwartku (07.05) odejść postanowiło prawie 8 tys. jego byłych widzów, powodując tym samym, że Ator wypadł z rankingu TOP100 polskich YouTuberów. Jednak dla części osób, film ten wydał się przekonujący. Według nich, Ator przeprosił i naprawił swój błąd, co było wystarczające. Było kilka niejasności, które mu wytykano, ale to że kanał ten jest prowadzony nie tylko przez niego było jasne od zawsze. Wtedy jeszcze można było przyjąć do wiadomości, że mogła zdarzyć się pomyłka przy tagowaniu. To wszystko rozpoczęło proces wielkiej infiltracji tagów i sprawdzanie jakie YouTuberzy wstawiają tagi pod swoimi filmami. Okazało się, że nie tylko Ator ma pod tym względem swoje za uszami, ale i kilku innych, większych YouTuberów, którzy wpisywali tam kompletne bzdury nie związane z filmem. Mogłoby się wydawać, że to nic specjalnego, tłumaczyć że to tylko tagi i uciąć temat. Jednak widzowie zaczęli zadawać pytania.

Pytali - "Skąd taka wrogość innych YouTuberów wobec Krzysztofa?". Przecież jeszcze kilka miesięcy wcześniej wszystko było w porządku. Gimper wziął Atora ze sobą do Brukseli, w celu złożenia wizyty Januszowi Korwin-Mikkemu, a potem wspólnie z innymi YouTuberami, zorganizowali warszawski Youcon. Śmiało można powiedzieć, że wydarzenie to było punktem zwrotnym. Pod względem organizacyjnym okazał się dla wielu osób porażką, ale czy to jest powód aby zrywać wszelkie kontakty? W marcu, kiedy Woźniak nagrał vloga odnośnie ataków Antywebu na osobę Gimpera, wszystko wydawało się być między nimi w jak najlepszym porządku. Krzysztof, bardzo pochlebnie o nim mówił i bronił go jak tylko mógł. Podobnie, w materiałach Tomasza, nie dało się dostrzec jakiejkolwiek wrogości wobec kolegi. Zapewne prawdą jest, że nie spotykali się przez jakiś czas i od dawna nie nagrywali wspólnych materiałów, ale można było to łatwo wytłumaczyć współpracą Tomka z innymi YouTuberami i zapracowaniem Atora.

Wtedy pojawił się prawie godzinny film Nitra:Wszystko rozgorzało od nowa. Sergiusz dostarczył wiele dodatkowych informacji, na temat Atora, które wzbudziły ogromne kontrowersje. Wydaje mi się, że powinien był powiedzieć o większości z nich, aby przestrzec innych YouTuberów, ale wiele zarzutów skierowanych przeciwko Krzysztofowi było też sprawą czysto prywatną. Z pewnością można by było załatwić to jednym filmem, opisującym całą sytuację, gdyby zarzuty odnośnie Krzysztofa miał tylko Nitro. Niestety okazało się, że w swoich oskarżeniach nie jest on odosobniony. Pojawiły się one też w filmie SkyeN'a, który potwierdził Gimper. Opowiedział on, o tym jak Ator wmawiał mu, że Ignacy z kanału Kolega Ignacy, jest złym człowiekiem. Kiedy natomiast Krzysztof dowiedział się o ich rozmowie, rzekomo zaczął szantażować SkyeN'a i oczerniać go przed innymi YouTuberami. Więcej możecie dowiedzieć się z tego filmu: 

Po materiale SkyeN'a, wypowiedzieć się na ten temat postanowił i Mandzio nadając swojemu filmikowi prześmiewczy wobec Atora tytuł.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=n_kAmWMq7tk[/embed]

Potwierdził on pomawianie Ignacego o manipulacje przez Atora. (Potwierdzone screenami) I w dodatku okazało się, że Krzysztof miał mu przekazać propozycję współpracy od Microsoftu, czego nie zrobił. Jak widać zarzuty stawały się co raz poważniejsze.

W końcu postanowił wypowiedzieć się również, kolejny poszkodowany, czyli wcześniej wspomniany, Kolega Ignacy:

Opisuje on swoją relację z Krzysztofem i ich konflikt (screen). Opowiada jak Ator próbował ratować swoją sytuację, oskarżając SkyeN'a o manipulacje i o sytuacji w jakiej Woźniak świadomie stawiał Gimpera, nie kryjąc swojego konfliktu z Ignacym.

Na ten temat wypowiedział się również Aharo:

Na początku wspomina o laptopie, który był do wygrania na Youconie - mimo, że to Kacper pośredniczył i bardzo przyczynił się do zdobycia laptopa, Ator jednak przypisywał sobie, że on to wszystko zorganizował. Potem wypowiedział się temat zdobycia laptopa m.in. dla Nitra. Krzysztof, w ogóle nie poinformował go, że w tej sprawie powinien rozmawiać z Aharo, a Sergiusz w ogóle nie był świadom, że może to zrobić. Potwierdził również jego opinię na temat Youconu i wypomniał Atorowi kilka innych kontrowersyjnych sytuacji.

Do pewnego momentu ludzie wciąż mieli jednak słuszne wątpliwości, które niestety zostały obalone materiałami poszkodowanych YouTuberów. Komentarze pochodzą z różnych źródeł:

Nitro najechał na Atora 56 minutowym filmikiem? No też spoko, wczoraj w znajomych na steamie się nie mieli, dzisiaj mają(...) Dochodzi do tego nazwa filmiku nitra, zamieszanie z tagami u innych YT'berów. Pokłóceni czy nie, jeszcze miesiąc temu wszyscy mieli się w znajomych na steamie. Nagle bum, jednego dnia wszyscy się usunęli. Nie pół roku temu, nie od razu po IEM'ie tylko dopiero po jakimś czasie.

 
Ej ludki wy naprawdę wierzycie, że ta cała drama z Atorem jest na serio? Moim zdaniem jest to jakiś troll event na 500 tys widzów, albo coś w tym stylu bo po pierwsze: wydaje mi się, że Ator i Gimper nie są na ,,poziome" Bunny i jakby był to prawdziwy problem rozwiązaliby to prywatnie, a nie rozdmuchiwali wszędzie gdzie się da i pisali ,,obraźliwe" (jeżeli mogę je tak nazwać) komentarze by sobie dopiec. Po drugie: Cała drama wzięła się od tego, że Szymański dał post ze zdjęciami tagów (nudziło mu się i postanowił akurat sprawdzić tagi Atora? xD), a jak wiadomo zna się z Gimperem od ostatniej akcji na Hajsownikach więc pewnie umówili się by ten rozpoczął całą ,,dramę".(...) + z tego co widziałem to gdzieś w skrypcie filmu Atora jest słowo ,,troll" przypadek? nie sądzę.

 

Witam Hajsy.
ODNOŚNIE DRAMY: mam nadzieje ze nie dostane za to bana.
Jak widzę co sie obecnie dzieje pomiędzy Gimperem a Atorem mam jakies dziwne deja vu, bo podobna sytuacja była kiedy Damian Szymański pojawił sie na grupie:
1. Damian Szymanski wstawia post.
2. Gimper bardzo często i żywiołowo komentuje zaistniałą sytuacje.
3. Zupełnie przypadkiem inny duzy youtuber odnosi sie do sprawy wtedy Mandzio teraz Rezi.
Nie wiem może mi się wydaje ale cała ta "drama" jakoś mi śmierdzi bo nie dalej jak miesiac temu Ator całym soba bronił Gimpera w akcji ze EDIT: Antyweb(mój bład) i nagle ich stosunki tak bardzo sie pogorszyły??
A hajsy co mysla??

 
Moja opinia, pewnie się spotka z hejtem, jak zostanie usunięta to unsub dla Atora bo to potwierdzi że się wszystko zgadza.
1) Ator wrzuca film Nitra trwający 1h po 10 min od opublikowania, zachęcając do obrony jego osoby w komentarzach. Kurr... czy to nie z takim zachowaniem "łapka w dół i spierdalam" się cały czas walczy? Ator nie mógł obejrzeć filmu bo nie zdążyłby.
2) Kilkunastu youtuberów rzuca się na jednego youtubera - sorry, takiego czegoś nie robi się od tak sobie, jakiś powód muszą przecież mieć. Jeśli sprawy o których mówi Nitro to jest prawda, a nie mam póki co podstaw żeby mu nie wierzyć, to bardzo mnie Ator rozczarował.
3) Piszecie że niby nagonka na Atora bo chcą się go pozbyć. Pytam się kto i po co? Nawet jeżeli nie chcieliby już z nim nagrywać, to mogliby zostawić go samemu sobie, oni robiliby swoje a on swoje, nikomu nie wadząc. Widać że zrobił coś bardzo źle skoro nadeszła taka fala złych opinii.
4) Czekam na vlog Gimpera, bo po pierwsze to jedyny czas kiedy nie jest sarkastyczny (a te komentarze śmierdziały trollem), po drugie jest osobą która Atora wypromowała i z całej reszty to on ma najwięcej do powiedzenia.

Należy również przypomnieć o zakładzie Atora sprzed tygodnia. Zapowiedział on "badanie" mające na celu coś udowodnić, nie powiedział niestety co, bo przez to eksperyment zostałby zaburzony. Bardzo prawdopodobne dla wielu wydawało się, że próbował on udowodnić, że film dotyczący dramy, w ciągu tygodnia przebije pod względem wyświetleń profesjonalny i rzetelny wywiad, co faktycznie się stało. (Więcej o zakładzie przeczytacie w tym artykule: https://apynews.pl/aktualnosci/zaklad-atora/)

Prawdopodobieństwo, że jest to zwykły żart z dnia na dzień stawało się co raz bardziej znikome. Słuszne podejrzenia mógł wzbudzać fakt, że osobą, od której de facto się to wszystko zaczęło był Damian Szymański, który już wcześniej był uczestnikiem podobnej awantury.  Po za tym łatwo dostrzec podobieństwo tej sytuacji do poprzedniej dramy z jego udziałem. Wątpliwości co do autentyczności zaistniałego konfliktu zwiększał dodatkowo film Atora z zakładem i fakt, że jak dotąd jedynym dowodem na kłótnię między YouTuberami był tylko brak wspólnych filmów, który mógł być też spowodowany zapracowaniem pana Woźniaka. Jednak vlogi innych YouTuberów, przedstawiają zgoła inny obraz tej sytuacji. Można by im zarzucić, że jeśli już się pokłócili to powinni raczej zerwać z nim wszelki kontakt, cofnąć subskrypcję kanału itd. lub odwrotnie, załatwić tą sprawę prywatnie, między sobą, nie wyrzucając sobie publicznie takich rzeczy, żeby cały internet zobaczył. Filmik Ignacego udowadnia jednak, że taka próba została podjęta i zakończyła się fiaskiem. Jedyną z niewielu osób, które jakkolwiek broniły Krzysztofa, była m.in. cosplayerka, Othien i YouTuber Jerzy The Gamer. Można by pomyśleć, że skoro wobec nich nigdy nie był nie w porządku, to dlaczego miałby być taki dla innych? Niestety biorąc, pod uwagę wcześniej przytoczone materiały, pewnie po prostu mu się to nie opłacało.

Przysłowiowym gwoździem do trumny stała się dzisiejsza (07.05) wypowiedź Gimpera na ten temat.


W filmie tym, potwierdził on autentyczność wszystkich wcześniejszych oskarżeń i dodał kilka rzeczy od siebie. Ponadto publicznie zadeklarował, iż nie ma zamiaru kontynuować współpracy z Krzysztofem Woźniakiem oraz, że cofnie subskrypcję jego kanału.

Jak widać przeważają dowody na to, że jest to w pełni autentyczna kłótnia. I w obecnej sytuacji, przy tylu przedstawionych dowodach raczej niewiele osób będzie dalej trzymało się tej drugiej wersji. Wątpliwe jest, żeby w ramach eksperymentu, Ator pozwolił sobie na utratę kilku tysięcy widzów. Film Nitra również dowodzi, że to wszystko jest prawdą. Mówi, on o trudnościach na Youconie, które faktycznie tam wystąpiły. Krzysztof na pewno próbował jakoś temu zaradzić, ale niestety mu się to nie udało. Powszechnie wiadomy był też problem z hotelem na Intel Extreme Masters, ale do niedawna nikt nie wiedział o co chodziło dokładnie. Nie wydaje się też żeby Sergiusz potrafił tak długo i tak przekonująco mówić o zmyślonej dramie. Zarzuty, które przedstawił również pokazują, że mówi prawdę. Na pewno ani on, ani SkyeN nie zarzuciłby Woźniakowi czegoś takiego, gdyby to wszystko było ustawione. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze komenarze Mandzia, Aharo i Ignacego.

Wniosek jest prosty, Ator w najbliższym czasie nie będzie miał łatwo. I nie chodzi tu nawet o spadek ilości subskrypcji. Najbardziej w tym wszystkim ucierpi jego reputacja, przez co ludzie nie będą darzyli go już takim zaufaniem i szacunkiem do jego osoby i tego co tworzy.  Można dostrzec jednak też pewne pozytywy. Może Krzysztof faktycznie poprawi poziom swoich filmów, bo według wielu ostatnio poziom ten spadł, a jego widzowie, zamiast całkowicie ufać jego opinii, użyją jej tylko do pomocy przy ukształtowaniu własnej. Bo chyba właśnie o to chodziło w jego materiałach, czyż nie?

Mogło by się wydawać, że ta cała sytuacja jest okropna, jednak z dwojga złego lepiej już chyba żeby była to prawdziwa drama. Dlatego, że jej konsekwencje zaszkodzą wyłącznie Atorowi. Straci on zapewne niemało widzów i na pewno opinia o jego rzetelności i prawdziwości, stanie się dużo bardziej negatywna, a ludzie będą wobec niego bardziej nieufni. Niemożliwe jest też raczej to, że w najbliższym czasie nagra coś z innymi, YouTuberami. Mimo wszystko prawdopodobnie będzie dalej działał na polskim YT.

A jaka jest Wasza opinia? Możecie podzielić się nią z nami w komentarzach. My tymczasem przypominamy, że artykuł ten jest stale aktualizowany, więc zachęcamy Was do zaglądania tu raz na jakiś czas.

EDIT1: 

Jeszcze 8 maja, pojawił się filmik, nagrany na IEM'ie, przez anonimową osobę. Niestety nie można go już wyświetlić. W ósmej minucie Ator mówi, że wybił się na "małym pedałku", co było oczywiście obraźliwym odniesieniem do Gimpera. Później pojawił się również komentarz Isamu:

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=SXTpiqC0eZk[/embed]

Był on jedną z niewielu osób zamieszanych w dramę, które jeszcze nie skomentowały całej sytuacji i postanowił się wypowiedzieć po ostatnim poście Krzysztofa, w którym umieścił on fragment z serialu ranczo. Namawiał również swoich widzów do myślenia i obiecał, że do końca tygodnia wszystko zrozumieją. Szymon, wziął również w obronę Ignacego i opowiedział o swoich relacjach z nim, a także jako jeden z ostatnich cofnął subskrybcję kanału wideoprezentacje.

EDIT2:

Dzisiaj pojawiła się długo wyczekiwana odpowiedź Atora. Jednocześnie był to najdłuższy film dotyczący tej dramy.Jedną z pierwszych rzeczy, na których temat się wypowiedział była sprawa afery o reflinki. Poszło o flim, który Gimper nagrał wspólnie z Mandziem, gdzie niepochlebnie wyrażali się o reflinkach. Krzysztof przytoczył też wcześniejszy film Gimpera, w którym mówi on, że reflinki są w porządku. Potem przypomniał o aferze dotyczącej tak zwanego “grubego dziecka” z Youconu. Woźniak niedługo po tym wydarzeniu nagrał film broniący chłopaka przed internetowym hejtem, w którym wspomniał, że nawet Gimper, którego “nazwał królem dystansu do siebie”, miał kiedyś swój kompleks. Nie omieszkał również wspomnieć o jaki konkretny kompleks chodziło i wypomnieć Tomaszowi nagranie materiału z dwóch gier dotyczących “grubego z Youconu”. Przytoczył również słowa Gimpera, z okresu kiedy rzekomo byli z Krzysztofem pokłóceni, kiedy Tomek powiedział, że lubi i szanuje Atora i że jest on mądrym człowiekiem. Potem napomknął o filmie nagranym na tegorocznym IEM’ie, gdzie nieświadomy, że jego rozmowa jest nagrywana nazywa Gimpera małym pedałkiem. Wspomina, też o swojej współpracy z panem Działowym. Mówi jak go poznał, gdy pomógł mu się dostać na IEM 2013 i o nagraniu z nim wywiadu.

Następnie Krzysztof skomentował film Mandzia. Wytłumaczył całą aferę z microsoftem i przedstawił screeny na dowód. Ostrzegł go również, przed uwikłaniem w prywatną dramę spółki Microsoft. Potem odniósł się do filmu Nitra. Wypomniał mu on między innymi, że mówiąc o kłótni o cenę gry w kręgle, między uczestnikami, a organizatorami, przed turniejem Hajsowników i JP Armi, nie wspomniał on, że Ator zrobił organizatorom aferę aby zmniejszyli cenę. Wspomniał również o awanturze o hotel na IEM’ie, w związku z którą JP Armia musiała nocować w hotelu w Sosnowcu zamiast w Katowicach. Stwierdził, że wina jest po obu stronach, w wyniku nieporozumienia w sprawie ilości osób. Następnie odniósł się do filmu Aharo, mówiąc że nigdy nic nie zarobił na transakcjach z MSI i opowiedział o niejakim panie Tadeuszu, z którym kiedyś pokłócił się w obronie Nitra. Poinformował youtuberów, że jeśli kiedykolwiek mieli kontakt z tym człowiekiem i odmówił on im np. wstępu na jakieś wydarzenie, argumentując to kojarzeniem ich działalności z Krzysztofem Woźniakiem, to jest to spowodowane właśnie prywatnym konfliktem między nimi.

Potem wypowiedział się o swoim konfilkcie z Kolegą Ignacym. Przyznał on, że faktycznie się nie lubią, choć na początku Ator pomógł mu się trochę wypromować, czego dowodem jest film nagrany we współpracy między oboma Youtuberami, a nawet zabrał go ze sobą na zeszłoroczny IEM.  Według Atora,do nieporozumień doszło z powodu różnicy pokoleniowej. Według Krzysztofa, Ignacy myślał, że pomoc Woźniaka jest bezinteresowna i stwierdził, że Ator pomógł mu z niewłaściwych pobudek, tylko dlatego, że jest on kolegą Gimpera, co było zarzewiem ich konfliktu.

Na koniec stwierdził, że już od dawna przewidywał, że wkrótce będzie drama z jego udziałem, oraz że początkowo pójdzie o tagi. Powiedział nawet, że umyślnie przyspieszył jej rozpoczęcie, celowo umieszczając nazwę kanału Reziego w tytule. Celowe również było wstrzymanie się z odpowiedzią, na filmy poszczególnych Youtuberów i nagranie jednej dużej odpowiedzi poruszającej temat każdej z nich. Wydawałoby się, że sprawa z dnia na dzień będzie cichnąć, jednak w przypadku tej jest inaczej. Jednak, teraz kiedy większość Youtuberów obiecała nie wypowiadać się więcej w tej sprawie, film Atora powinien być ostatnim. Drama ta na pewno zostanie zapamiętana na długo, lecz pewnie nigdy nie dowiemy się z całą pewnością, która ze stron mówiła w niej prawdę. Dowodzi ona jednak, że w internecie powinniśmy kierować się własnym rozumem i nigdy nie opierać całkowicie swojej opinii jakiegokolwiek youtubera, choćby i był niesamowicie mądry, czy niezwykle popularny.

Oskar Wadowski

avatar

Bartłomiej Musiał

Brak opisu