Drake ze streamingowym rekordem wszechczasów!

Drake ze streamingowym rekordem wszechczasów!

Tam, gdzie pojawia się Drake, tam pojawiają się rekordy. Przekonaliśmy się o tym już jakiś czas temu, kiedy to wystąpił on na streamie Ninjy. Tym razem pobił on rekord w swojej dziedzinie.  


Jakby Drake'owi brakowało bicia własnych rekordów, to postanowił on pobić kolejny, i to historyczny. Jego album "Scorpion" odniósł niesamowity sukces i wykręcił ogromne liczby. 

"Scorpion" w ciągu tygodnia od swojej premiery osiągnął ponad miliard odtworzeń w serwisach streamingowych. Wcześniejszy rekord należał do Posta Malone'a , który z krążkiem “beerbongs & bentleys” osiągnął 700 milionów odtworzeń. "Scorpion" Drake'a zdobył także platynę w Stanach Zjednoczonych w ciągu... niecałej doby.

Te liczby robią ogromne wrażenie i pokazują nie tylko, jakim hitem jest najnowszy album Drake'a, ale również jak ogromną siłę mają serwisy streamingowe, które już teraz zmieniły oblicze rynku muzycznego.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.