Drake z kolejnym streamingowym rekordem wszechczasów!

Drake z kolejnym streamingowym rekordem wszechczasów!

Kiedyś mieliśmy króla popu, a teraz mamy króla streamingu, którym oczywiście jest Drake. Raper pobił kolejny rekord wszechczasów związany ze streamingiem.


Wytwórnia rapera podała, że Drake jest pierwszym artystą w historii, który przekroczył magiczną barierę 50 miliardów odtworzeń w serwisach streamingowych!

Wszystko wskazywało na to, że twórca w końcu pobije i ten rekord, kiedy jego najnowszy album "Scorpion" tylko w ciągu tygodnia od swojej premiery zdobył miliard odtworzeń. Taki start płyty musiał zagwarantować rekordowe liczby.Postawienie na streaming jest przemyślaną taktyką twórcy. Nie wydał on bowiem swojej najnowszej płyty w dniu premiery w wersji fizycznej, chociaż dzięki temu mógł zarobić 500 tysięcy dolarów więcej. Dla Drake'a takie pieniądze nie są jednak zbyt istotne. Szefowie jego wytwórni twierdzą, że późniejsze premiery wersji fizycznych płyt CD są skutecznym sposobem na walkę z piractwem. Mówi się też, że Drake po prostu woli skupić się na streamingu, w którym jest niekwestionowanym numerem jeden i chce utrzymać swoją pozycję.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.