"Ojciec" polskiego Internetu zbiera pieniądze na leczenie syna

Tadeusz Węgrzynowski nazywany jest człowiekiem, który podłączył Polskę do Internetu. To on wysłał pierwszego rodzimego e-maila oraz uczestniczył bezpośrednio w uruchomieniu pierwszego łącza sieciowego. Teraz prosi przez internet o pomoc dla syna, który walczy z rakiem. 


Obecność w Polsce Internetu na obecną skalę zawdzięczamy między innymi właśnie Panu Tadeuszowi. Trudno więc przejść obojętnie obok specjalnej zbiórki, której celem jest uratowanie życia jego synowi, Dominikowi.
Chcielibyśmy Wam opowiedzieć historię naszego syna i bardzo prosić o pomoc dla niego, bo nasze dziecko umiera… Jest już dorosły, ale przecież dla nas dzieckiem będzie już zawsze. Rodzic walczy do ostatniej kropli krwi, musi pokonać opór, często wstyd i nieśmiałość. Jednak dzisiaj to właśnie Wy jesteście naszą jedyną nadzieją, jedyną nadzieją Dominika…

Syn "ojca" polskiego Internetu wymaga natychmiastowej pomocy


To już drugi raz kiedy Dominik musi zmierzyć się z tą straszliwą chorobą. Pierwszy raz ujawniła się ponad 12 lat temu, kiedy mężczyzna wkraczał na ścieżkę dorosłego życia. Po tak długim okresie nastąpił nawrót nowotworu. Trzy cykle nierefundowanym lekiem Blincyto kosztują blisko milion złotych - tyle też wynosi cel tytułowej zbiórki. Rodzice chłopaka nie mogą pozwolić sobie na taki wydatek, dlatego też postanowili skorzystać z dobrodziejstwa, jakim jest internet.

Odwiedźcie stronę siepomaga.pl i jeśli możecie - pomóżcie Dominikowi.

 

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.