Zginął Dominik Socha - YouTuber i wielki miłośnik gór

Zginął Dominik Socha - YouTuber i wielki miłośnik gór

Nie żyje Dominik Socha - twórca internetowy i wielki miłośnik gór. Zginął w tragicznym wypadku w Tatrach Słowackich podczas jednej ze swoich wypraw. O zdarzeniu poinformowały jego siostry za pośrednictwem specjalnego materiału wideo.


Dominik Socha od ponad roku publikował filmy na portalu YouTube. Dzielił się na nim swoją miłością do gór i wspinaczki. Jak informują jednak siostry młodego chłopaka, jego ostatnia wyprawa zakończyła się tragedią.

Stało się to 21 lutego w słowackich Tatrach. Dominik wraz z kolegą próbowali zdobyć Mały Kieżmarski Szczyt. W pewnym momencie coś poszło jednak nie tak i mężczyźni spadli pod szlak wspinaczkowy Filar Grosza. Obaj zginęli na miejscu. Ich ciała znaleziono dzień po zdarzeniu.Siostry Dominika opublikowały na jego kanale krótki film, w którym informują o całym zdarzeniu. Twierdzą, że góry były dla twórcy drugim domem.

Całej rodzinie składamy oczywiście szczere kondolencje. Dominik z całą pewnością zapisał się w pamięci wielu osób jako chłopak z ogromną pasją.

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.