Dolly Parton Challenge podbija internet!

Dolly Parton Challenge podbija internet!

Internet rządzi się swoimi prawami. Jeden kreatywny obrazek opublikowany na platformie społecznościowej potrafi rozpętać globalną lawinę. Tak stało się w przypadku postaci Dolly Parton, która mniej lub bardziej świadomie przyczyniła się do stworzenia nowego formatu mema. 


Dolly Parton to amerykańska gwiazda muzyki country, która kilka dni temu skończyła 74 lata. Niedługo po swoich urodzinach opublikowała (lub osoby odpowiedzialne za jej social media) post zawierający grafikę złożoną z czterech zdjęć. Każde z nich przedstawia piosenkarkę w zupełnie innej pozie i roli - dopasowanej do konkretnego portalu społecznościowego (LinkedIn, Facebook, Instagram oraz Tinder).

Podpis pod wpisem Dolly Parton głosi: "Znajdź sobie kobietę, która potrafi to wszystko". Cała akcja ma na celu ukazanie, że każdy człowiek posiada kilka twarzy i potrafi wcielić się we wiele ról. Innymi słowy - na potrzeby przeróżnych sytuacji dostosowujemy swoje zachowanie tak, by wypaść wiarygodnie i skutecznie wpłynąć na widzących, i słuchających nas odbiorców. Dzięki temu możemy być, kim tylko chcemy.

 

Użytkownicy niemalże natychmiastowo podchwycili nowy format obrazka i rozpoczęli publikować podobne posty z hasztagiem #DollyPartonChallenge. W akcję zaangażowały się dziesiątki tysiące osób, w tym gwiazdy i YouTuberzy.

 

 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Y the Magician (@magicofy)
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

😂😂😂😂😂 Którą Klaudię lubicie najbardziej?


Post udostępniony przez KLAUDIA TARKA (@klatex)
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ellen DeGeneres (@theellenshow)
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Miley Cyrus (@mileycyrus)
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mark Hamill (@hamillhimself)


 

W komentarzach możecie podsyłać swoje ulubione wykonania Dolly Parton Challenge!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.