SA Wardęga tłumaczy dlaczego odszedł z YouTube

SA Wardęga tłumaczy dlaczego odszedł z YouTube

Sylwester Wardęga - kiedyś najpopularniejszy polski YouTuber, dziś właściciel kilku kanałów, na których nie pojawia się już zbyt wiele filmów. Gdzie podziewa się opiekun psa pająka?


W najnowszym filmie na kanale Krulestwo - WATAHA Wardęga informuje, że obecnie skupia się na YouTube w Indiach. Mówi o patologiach polskiego YouTube i o tym, jak bardzo przytłaczał go YouTube'owy biznes.

Jako przykład "zepsucia polskiego YouTube" Wardęga podał przykład twórców kanału AbstrachujeTV i Deynn. Zanim wybuchła wielka drama Deynn i Majewskiego, Abstra zapraszali Deynn, aby promowała ich klub. Kiedy jednak drama ujrzała światło dziennie, nagrali prześmiewczy film na jej temat.Takich przykładów w swoim filmie Wardęga podaje kilka. Mówi o tym, jaka zawiść przepełnia polską scenę YouTube. Przyznaje, że YouTuberów i sieci partnerskich jest obecnie zbyt wiele, a każdy chce się w jakiś sposób wybić, przez co pojawiają się fałszywe przyjaźnie i zazdrość. Swoich fanów informuje o tym, że ciężko byłoby mu teraz wrócić na YouTube, bo znajduje się na "czarnej liście" wielu sieci partnerskich. Dodaje jednak, że lubi tworzyć treści na portal i prawdopodobnie nigdy nie zniknie z niego całkowicie.

Emilia Wełna

Zawodowo zajmuję się redakcję i korektą, a hobbystycznie pisaniem. Fascynuje mnie nauka, a najwięcej czasu zajmuje granie w GTA i oglądanie "Przyjaciół" na okrągło.