Club Penguin - dla wielu gra dzieciństwa - zamyka serwery!

Club Penguin - dla wielu gra dzieciństwa - zamyka serwery!

Każdy człowiek, który rozpoczynał swoją przygodę z grami wideo we wczesnym okresie życia potrafi na pewno wskazać ten jeden wyjątkowy tytuł, który był pierwszym jaki wciągnął go na dłużej - po latach wspomina się go jako tę "grę dzieciństwa" i okrasza się go ogromną dawką sentymentu. Dla wielu będzie to właśnie bardzo popularna internetowa produkcja - "Club Penguin", która po wielu latach swojej działalności zostanie zamknięta w marcu tego roku.


Ta skierowana do najmłodszych prosta internetowa zabawa o pingwinach od początku swojego istnienia do dnia dzisiejszego zjednała sobie ponad 200 milionów użytkowników, w tym duża część z nich pochodzi właśnie z Polski. Dla wielu gra dzieciństwa, która w bezpieczny sposób umilała wieczory i w swojej prostocie była po prostu znakomita. Większość ze starych użytkowników pewnie nie była już aktywna, lecz gdy w sieci pojawiła się informacja, że autorzy zaprzestają wspierania produktu oraz wyłączają jego serwery to wszystkie wspomnienia wróciły, a wraz z nimi - fala niezadowolenia i niezrozumienia decyzji deweloperów. Wszystko to tłumaczone jest ciężką pracą nad nową grą na urządzenia mobilne - Club Penguin Island.
Jako część uruchomienia Club Penguin Island w marcu, będziemy przechodzić na całkowicie nową platformę i podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wspierania aktualnego Club Penguin na wszystkich istniejących polach w dniu 29 marca 2017 roku.

Projekt jakim jest "Club Penguin" wystartował się w 2005 roku, a dwa lata temu został sprzedany w ręce Disney'a za bagatela 700 milionów dolarów. Od tamtego momentu gra niesamowicie się rozwinęła i regularnie przyciągała do siebie setki milionów użytkowników. Nic dziwnego, że zaraz po ogłoszeniu, że tytuł zostanie zamknięty wylała się fala rozgoryczenia ze strony fanów.

123

Na decyzję twórców już raczej nikt nie wpłynie - pozostaje oczekiwać na ich kolejny projekt, który wystartuje 29 marca tego roku - w tym miejscu możecie się rejestrować. Wszystko co związane z dotychczasowym "Club Penguin" upadnie 28 marca. Do tego czasu każdy może jeszcze wejść do gry i powspominać stare czasy.

Na YouTube znajduje się sporo materiałów z tej produkcji - w tym również film nagrany przez Multiego. Kilka z nich zamieszczamy poniżej.A czy Wy graliście w Club Penguin? Piszcie w komentarzach!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.