Diuna z najlepszym rezultatem Warner Bros od czasu Jokera

Diuna z najlepszym rezultatem Warner Bros od czasu Jokera

Diuna Denisa Villeneuve'a trafiła do kin. Produkcja cieszy się sporym zainteresowaniem, a premierowy weekend okazał się najlepszym debiutem produkcji Warner Bros od czasu Jokera z października 2019 roku.


Adaptacja powieści Franka Herberta była niewątpliwie jedną z najbardziej wyczekiwanych kinowych premier tego roku. Pewne było zatem, że film osiągnie spore liczby. Według portalu Mojo Box Office, w premierowy weekend Diuna zarobiła w USA nieco ponad 40 mln dolarów. Ostatni tak dobry wynik Warner Bros osiągnęło przy premierze hitowego Jokera w październiku 2019 roku.Czy tytułowy sukces jest spektakularny? Raczej nie. Choć wynik finansowy premiery przebił oczekiwania studia o 10 mln dolarów, Diuna pod względem przychodu w debiucie została w tym roku przebita aż przez siedem innych produkcji. Warto dodać także, że od czasu premiery Jokera nastały pandemiczne czasy, w których niektóre kinowe premiery zostały odwołane, a inne odbyły się z licznymi ograniczeniami, które wpłynęły na mniejszą liczbę widzów w tym okresie.

Pomimo tego, według aktualnych danych, do dziś Diuna zarobiła 220 mln dolarów z kin na całym świecie. Wynik mógłby być zapewne jeszcze lepszy, gdyby nie fakt, że film zadebiutował równolegle na HBO Max. Aby mówić jednak o wielkim sukcesie, musimy poczekać na przyszłe notowania oglądalności filmu Denisa Villeneuve'a, przedstawiające wyniki finansowe w dłuższym okresie.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.