Disney stworzy kontynuację remake'u Króla Lwa

Disney stworzy kontynuację remake'u Króla Lwa

Król Lew jest bez wątpienia jednym z najbardziej popularnych filmów na całym świecie. W 2019 roku, kultowa animacja doczekała się remake'u, w którym głos podłożyli znani aktorzy. Jak poinformowały dziś media, Disney szykuje jego kontynuację. 


Informacją jako pierwszy podzielił się portal Deadline, który dotarł do wiadomości, że Disney wybrał Barry'ego Jenkinsa, do wyreżyserowania kontynuacji Króla Lwa. Wstępną wersja scenariusza sequela ma być już gotowa. Druga część hitu ma powstać przy użyciu dokładnie tej samej techniki animacji, która została wykorzystana przy ostatniej części. Fabuła ma dotyczyć głównie historii pochodzenia Mufasy, ale nie tylko.Niestety, na ten moment brak szczegółów dotyczących dalszej produkcji i premiery filmu. Biorąc jednak pod uwagę popularność Króla Lwa z 2019 roku, który podbił kina na całym świecie, twórcy najpewniej będą chcieli podzielić się efektami swojej pracy tak szybko, jak to tylko możliwe.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.