Disney jako konkurencja Netflixa? Ceny usługi streamingowej mają być niższe!

Disney jako konkurencja Netflixa? Ceny usługi streamingowej mają być niższe!

O tym, że Disney przymierza się do wykreowania własnej usługi streamingowej wiemy już od dłuższego czasu. Krok ten ma być odpowiedzią na rosnącego w siłę Netflixa - właśnie pojawiły się nowe fakty odnośnie tytułowego przedsięwzięcia firmy. 


Szef Disneya, Bob Igier, w trakcie spotkania z inwestorami powiedział, że ich usługa będzie znacznie tańsza od konkurencji. Oczywiście ma to swoje konkretne powody - głównym z nich jest fakt, że na samym początku baza dostępnych materiałów ma wynosić tylko 500 pozycji. Lista aktualizowana będzie wraz z rozwojem platformy i nieuniknione, że pierwotna cena jaką będziemy musieli zapłacić za usługę po prostu wzrośnie.Netflix posiada ogromną liczbę autorskich oraz świetnych treści, wiec nic dziwnego, że przyciągnął mnóstwo klientów. Disney nie zjednoczy ze sobą mnóstwa chętnych, jeśli oferować będzie tylko i wyłącznie nieoryginalne produkcje. Niedawno dosyć głośno było jednak o tym, że powstać ma specjalny serial aktorski osadzony w uniwersum Star Wars więc możemy się spodziewać, że to właśnie on trafi na nową platformę Disneya aby zachęcić potencjalnych ludzi do zainteresowania się ich przedsięwzięciem.

Według najnowszych informacji wszystko wskazuje również na to, że Netflix utraci prawo do produkcji seriali na podstawie komisów od Marvela. Może być więc i tak, że od teraz zajmie się tym Disney, a tym samym trafiać będą one na platformę tej firmy.

Jak zatem wygląda sytuacja? Dokładnie nie możemy tego określić, lecz Netflix będzie musiał teraz włożyć jeszcze więcej pracy w przygotowywanie autorskich i bardzo dobrych jakościowo materiałach. Jednym z nich może się okazać oczywiście serial o Wiedźminie.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.