Disney ogłasza zamknięcie serwerów gry Marvel Heroes!

Disney ogłasza zamknięcie serwerów gry Marvel Heroes!

Tytułowa produkcja MMO cieszyła się do tej pory sporą popularnością. Przez wielu nazywana była "Diablo 3 w świecie Marvela" i do tej pory nic nie wskazywało na to, że cokolwiek temu tytułowi zagraża. Aż do teraz. 


Marvel w krótkim komunikacie poinformował wszystkich fanów gry o tym, że niedługo jej serwery zostaną zamknięte:
Z żalem informujemy fanów Marvel Heroes, że zakończyliśmy współpracę z Gazillion Entertainment, a gry Marvel Heroes zostaną wyłączone. Chcielibyśmy szczerze podziękować graczom, którzy dołączyli do społeczności Marvel Heroes. Wszelkie dalsze aktualizacje dostarczymy, gdy będą dostępne.

Nie znamy dokładnych przyczyn tego stanu rzeczy, lecz fakty mówią same za siebie - Disney zerwał umowę z producentami tytułu, a ci tym samym stracili jakiekolwiek prawa do posługiwania się nazwami i wizerunkami postaci z uniwersum Marvela.Zacytowane wyżej słowa dotyczą zapewne obu istniejących wersji gry - tej wydanej na PC w 2013 roku oraz edycji Omega dostępnej na konsole obecnej generacji. Dokładna data zamknięcia serwerów również nie jest znana, lecz musimy być przygotowani na tą okoliczność każdego dnia.

Ten krok ze strony firmy Disney musi być naprawdę krzywdzący dla wszystkich graczy, którzy spędzili przy tym tytule nawet po kilka tysięcy godzin i nagle dowiedzieli się, że to już koniec.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.