TikToker zdradzał zamieszkanie influencerów. Użytkownicy w odpowiedzi prześwietlili jego profil

TikToker zdradzał zamieszkanie influencerów. Użytkownicy w odpowiedzi prześwietlili jego profil

Polska społeczność TikToka od kilku dni żyje sprawą użytkownika o nicku @Diskorolka, który na swoim profilu swego czasu wprowadził format "prześwietlania" influencerów. TikToker na podstawie materiałów zamieszczonych w sieci, przedstawiał szczegóły ich życia, a także przyglądał się i pokazywał gdzie mieszkają. Użytkownicy negatywnie zareagowali na filmy i w zamian postanowili "prześwietlić" profil Diskorolki. Administracja TikTok także nie pozostawiła sprawy bez reakcji. 


TikToker zdobył sławę w aplikacji publikując filmy z newsami. Jakiś czas temu wprowadził serię "prześwietlania" gwiazd TikToka - sprawdził m.in. topową polską TikTokerkę - Marię Jeleniewską.  Diskorolka w tym oraz kilku poprzednich filmach zamieścił wiele informacji prywatnych, o których gwiazdy nie mówiły wprost, a wynikały z prześledzenia ich zdjęć i filmów. Pokazano m.in. miejsce zamieszkania influencerów. 

 W komentarzach użytkownicy zarzucili Diskorolce stalking i jednoznacznie stwierdzili, że jest naruszanie prywatności twórców. Mimo tego, filmy osiągnęły setki tysięcy wyświetleń. Niektórzy z TikTokerów nie pozostali obojętni i oprócz negatywnych opinii o nowym formacie twórcy, postanowili... prześwietlić jego samego. Użytkownik o nicku ksero0 opublikował film z informacjami na temat życia Diskorolki. Materiał w krótkim czasie stał się viralem, zdobył setki tysięcy odsłon i ponad 100 tysięcy serduszek. 

Co zrobił TikTok? Administracja usunęła materiały Diskorolki, który nie poddał się i swoją serię przeniósł na kanał YouTube, jednak z czasem usunęła też film ksero0. Na ten moment trudno stwierdzić czy sprawa zakończy się tylko na tym, bowiem niektóre filmy nadal są dostępne w sieci, a pewne osoby zapowiedziały podjęcie działań prawnych wobec TikTokera.

Dodatkowo o serii "prześwietlania" postanowił wypowiedzieć się popularny twórca w aplikacji - PasiekOfficial.
@pasiekofficialMam nadzieje że nikomu nie przyszło do głowy, że śmieszne będzie przychodzenie pod dom do @jeleniewska 🙂♬ dźwięk oryginalny - Jan „PasiekOfficial” MarciniakJego komentarz nie pozostał bez odpowiedzi, a na TikToku powstała wczoraj drama pomiędzy nim, a Diskorolką właśnie. Co sądzicie o tej sprawie?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.