Discord testuje integrację z YouTube

Discord testuje integrację z YouTube

Discord rozpoczął testy integracji z YouTube. Mowa o funkcji "Oglądaj wspólnie", która pozwoli na grupowe odtwarzanie filmów z popularnego serwisu.


Nie tak dawno mieliśmy do czynienia z zamknięciem najpopularniejszych botów muzycznych na Discordzie. Rękę do tego przyłożył YouTube, któremu nie spodobało się m.in. omijanie reklam przez Groovy czy Rythm.

Jak się okazuje, teraz Discord oraz YouTube łączą siły i prezentują funkcję "Oglądaj wspólnie" stanowiącą namiastkę zlikwidowanych usług. Zasada działania nowości jest stosunkowo prosta i jej aktywacja odbywa się z poziomu opcji współdzielenia ekranu.

Źródło: Discord (via The Verge)


Po jej uruchomieniu użytkownicy otrzymają możliwość wyszukiwania filmów na YouTube oraz ręcznego wklejania linków. Materiały dodawane będą do swoistej playlisty i odtwarzane po kolei. Brzmi w porządku, choć jest pewien szkopuł.

Są nim oczywiście... reklamy. Discord ostrzega, że podczas słuchania/oglądania treści z YouTube spodziewać należy się przerw na spoty. Nie wiadomo jak to się ma do osób opłacających abonament Premium.

Źródło: Discord (The Verge)


Na razie funkcja znajduje się w fazie beta i ma być dostępna dla wszystkich jeszcze w październiku. Warto więc uzbroić się w cierpliwość.

 

Co sądzicie o "Oglądaj wspólnie" na Discordzie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.