Discord i Spotify łączą siły!

Discord i Spotify łączą siły!

Discord od pewnego już czasu jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów w różnych społecznościach internetowych, zwłaszcza tych związanych z grami wideo. Umożliwia on nam zarówno pisanie na czacie ze znajomymi, jak i prowadzenie z nimi głosowej rozmowy. Nie dziwi więc fakt, że aplikacją interesują różne serwisy internetowe, które proponują pewnego rodzaju współpracę. Do tego typu integracji doszło właśnie między wspomnianym Discordem oraz muzycznym serwisem Spotify.


Całość wygląda bardzo prosto. W ustawieniach programu od teraz będzie możliwość zsynchronizowania swojego konta na Spotify z aplikacją na naszym sprzęcie. Połączenie to niesie za sobą wiele korzyści. Od teraz pozostali użytkownicy rozmowy będą mogli dowiedzieć się co aktualnie leci w w naszych słuchawkach, bądź ogólnie podejrzeć jakiej muzyki słuchamy np. na ulubionych playlistach. Istnieje również możliwość udostępnienia muzyki innym użytkownikom czatu i słuchanie jej razem bez konieczności wprowadzania dodatkowych ustawień np. podczas gry czy normalnej rozmowy. O wspomnianej współpracy mogliśmy dowiedzieć się m.in. za pośrednictwem oficjalnego konta aplikacji na Twitterze, a przy okazji obejrzeć tam specjalnie przygotowane video.Z pewnością to rozwiązanie znajdzie swoje grono odbiorców. W końcu słuchanie muzyki podczas grania dla wielu jest już integralnym jej elementem, a teraz będzie to jeszcze bardziej możliwe przy oficjalnym wsparciu aplikacji. Brzmi naprawdę nieźle. Tymczasem pozostaje czekać na pierwsze opinie użytkowników.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.