Discord pozwolił na połączenie konta z PlayStation Network

Discord pozwolił na połączenie konta z PlayStation Network

W zeszłym roku informowaliśmy was na naszej stronie o rozpoczęciu współpracy Sony z Discordem. Po miesiącach oczekiwań na konkretne informacje, dziś pierwsi użytkownicy komunikatora otrzymali możliwość powiązania konta z PlayStation Network.


Połączenie kont pozwala przede wszystkim na wyświetlanie tego, w co aktualnie gramy na konsoli. Do tej pory opcja działała jedynie w przypadku korzystania ze Steama, Xboxa czy Spotify. Od dziś pierwsi użytkownicy Discorda mają możliwość integracji z PlayStation Network. Po wejściu w komunikator użytkownikom pojawia się powiadomienie o nowej możliwości. Opcja powinna być dostępna także z poziomu ustawień użytkownika. Po wejściu w opcje wystarczy wybrać "Połączone konta" i w odpowiednim miejscu zalogować się na swoje konto PlayStation Network.

 


Według najnowszych informacji, opcja nie działa jeszcze u wszystkich, ponieważ w pierwszej kolejności została zaimplementowana wśród użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Wkrótce możemy spodziewać się jednak globalnej aktualizacji. Dzisiejsze ogłoszenie to niestety jedyna informacja dotycząca współpracy na linii Sony i Discord. Na szczegóły dalszych prac firm musimy jeszcze poczekać.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.