Discord nie tylko dla graczy. Platforma zmienia wizerunek

Discord nie tylko dla graczy. Platforma zmienia wizerunek

Przedstawiciele Discorda poinformowali właśnie, że platforma już niedługo przejdzie sporą metamorfozę. Popularny komunikator nie będzie już dłużej kojarzył się z usługą "wyłącznie dla graczy".


Discord na początku swojego istnienia był platformą skierowaną głównie dla graczy. Popularność komunikatora z każdym miesiącem jednak dynamicznie rosła przyciągając ze sobą nie tylko osoby lubujące się w grach wideo. Osoby odpowiedzialne za usługę zostały więc praktycznie zmuszone do małego rebrandingu.

CEO Discorda, Jason Criton, przeanalizował z całym zespołem dane dotyczące aktywności. Okazało się, że znaczna część użytkowników tworzy kanały i udostępnia tam treści mające mało co wspólnego z grami. Dlatego też podjęto decyzję, iż platforma musi stać się jeszcze bardziej otwarta na wszystkie społeczności.

Hasło reklamowe komunikatora to teraz "Your place to talk". Tak też został nazwany materiał promocyjny nowego wizerunku Discorda. Możecie go zobaczyć poniżej.Co zmieni się na samym Discordzie? Wszystkie elementy kojarzące się z grami wideo (żarty, szablony serwerów) zostaną przekształcone na bardziej uniwersalne. Ponadto wprowadzony zostanie szereg poprawek i aktualizacji, które podniosą wygodę użytkowania.

 

Co sądzicie o "nowym" Discordzie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.