Diablo III trafi na Nintendo Switch!

Diablo III trafi na Nintendo Switch!

Niedawno pisaliśmy o tym, że Blizzard oficjalnie wypowiedział się o przyszłości serii Diablo. Na nowe wieści, a raczej przecieki, nie trzeba było długo czekać.


W wersji sieciowej magazynu Forbes znalazła się zapowiedź Diablo III w wersji na Nintendo Switch. Po kilku minutach została ona usunięta, jednak w internecie nic nie ginie i zachowały się zrzuty ekranu z tego artykułu. Oznacza to, że nie można tego traktować jako oficjalną informację od Blizzarda, jednak szczegółów jest na tyle dużo, że to nie może być zwykła pomyłka.Według zapowiedzi posiadacze Switcha mają dostać pełną wersję gry, wraz z dodatkiem Reaper of Souls i paczką postaci Rise of the Necromancer. Unikalnym prezentem dla użytkowników Nintendo Switch ma być zbroja przypominająca Ganondorfa z gry Legend of Zelda, ramka portretu z symbolem Triforce (Legend of Zelda) oraz... towarzysz w postaci kurczaka.

Port na Switcha ma pozwolić także na rozgrywkę w trybie multiplayer w kilku różnych konfiguracjach. Dostępny ma być tryb kooperacji na tej samej konsoli, zabawa w cztery osoby na osobnych konsolach, ale bez konieczności podłączenia do internetu oraz znana kooperacja sieciowa poprzez BattleNet.

Na oficjalną zapowiedź musimy jeszcze co prawda poczekać, ale wygląda na to, że jest to już tylko kwestia czasu. Być może Diablo III na Nintendo Switch zostanie zaprezentowany na odbywającym się w przyszłym tygodniu Gamescomie?

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.