Desktopowy YouTube z nowymi ikonami. Będzie minimalistycznie

Desktopowy YouTube z nowymi ikonami. Będzie minimalistycznie

W desktopowej wersji platformy YouTube pojawiły się nowe, minimalistyczne ikony. Od pewnego czasu są one dostępne także w aplikacjach mobilnych.


Jeśli korzystacie z YouTube na komputerze, to niedługo zauważycie drobną zmianę. Mowa o poprawkach interfejsu, a konkretnie - ikon funkcyjnych po lewej jego stronie.

Google od dłuższego czasu implementuje do swoich usług zmiany wyglądu po to, by te prezentowały się nowocześniej i minimalistyczniej. Serwis YouTube jest wyjątkiem od reguły - koncern rozwija go w nieco odmiennym stylu od reszty. Tyczy się to także szaty graficznej.

Zapewne wiele użytkowników przyzwyczaiło się do poniższego wyglądu bocznego paska:

Źródło: wł.


Część osób zaczęła jednak zauważać zmiany w jego obrębie. Zdecydowano się na wycięcie wypełnienia ikon, by całość prezentowała się nieco nowocześniej i na wzór aplikacji mobilnej.

Poniżej znajdzie odświeżony wygląd bocznego paska:

Źródło: 9to5google


Dla części osób poprawiony interfejs może wydawać się nieco mniej czytelny i przejrzysty. Nie ma jednak wątpliwości, że już niedługo wszyscy konsumenci ujrzą go u siebie. Stanie się to z pewnością w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

 

Co sądzicie o nowym wyglądzie ikon na YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.