FIFA 18 złamana dzień po premierze!

FIFA 18 złamana dzień po premierze!

Wydawać by się mogło, że wraz z rozwojem gier wideo co raz lepsze stają się także zabezpieczenia chroniące je przed wszechobecnym internetowym piractwem. Prawdziwym krokiem na przód miał być głośny w środowisku gamingowym system Denuvo. Nic bardziej mylnego. Najnowsza FIFA 18 została złamana... dzień po premierze.


Prócz wspomnianej FIFY 18 podobny los spotkał także inny duży tytuł, który właśnie miał swoją głośną premierę - mowa o Total War: Warhammer II. Sytuacja jest o tyle bolesna, że obie gry posiadały przecież najnowszą wersję zabezpieczeń Denuvo, tymczasem ich złamanie zajęło piratom rekordowo mało czasu liczonego w godzinach i już teraz w sieci możemy znaleźć pirackie wersje gier, gdzie kiedyś zajmowało to tygodnie, jak nie miesiące liczone od premiery. Bez wątpienia jest to wyraźny znak dla wydawców i twórców, że czas na wdrożenie nowych narzędzi zabezpieczających, bo obecne nie stanowią już praktycznie żadnej przeszkody.Od siebie możemy jedynie dodać, że posiadanie legalnej wersji gry niesie za sobą znacznie więcej korzyści niż znaleziony w internecie pirat. Prócz wartości czysto kolekcjonerskiej to także przecież pewna forma wsparcia twórców tytułu, który zapewnia nam wiele godzin rozrywki, pomijając już nawet fakt, że pirackie wersje gier są po prostu nielegalne. Miejmy to na uwadze dokonując wyboru z jakiego źródła zdobędziemy grę.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.