Dem perfekcyjnie puentuje Serafina

Dem perfekcyjnie puentuje Serafina

Już jakiś czas temu na polskim YouTube zawrzało, a wszystko to z powodu jednego chłopaka, który postanowił pokazać na filmie jak powinno się zrobić trwały makijaż do szkoły. Reakcje, zarówno twórców jak i widzów, były różne. Niektórzy w ogóle się do tego nie odnosili, część broniła chłopaka przed hejtem, a inni wylewali na niego swą nienawiść. Wszystko to doprowadzało do wielu dyskusji, głównie w komentarzach pod filmami YouTuberów, którzy omówili całą sprawę, ale też między niektórymi twórcami.


Jedno jest pewne, jeżeli Jakub, bo tak właśnie nazywa się ten chłopak, chciał zwrócić na siebie uwagę to na pewno mu się to udało. Zapewne spodziewał się, że w jego stronę skierowane może zostać kilka gorzkich słów, ale chyba nikt nie byłby gotowy na taką falę hejtu jaka się na niego wylała. Nie tylko Serafin wyraził się na ten temat. Poruszył go też Człowiek Warga, a także Drollercaster. Twórców, którzy o tym mówili można by wymieniać jeszcze długo. Zwłaszcza kiedy włączymy w to odpowiedzi YouTuberów na filmy innych. Z gatunku tego ostatniego jest właśnie film Dema.Film skupia się na spuentowaniu materiału Serafina, który był jednym z twórców, którzy ostrzej wypowiadali się na ten temat. Poza filmikiem Dema warto również zainteresować się tym jak całą sprawę skomentował Maciek Dąbrowski. Zrobił to w charakterystyczny dla siebie sposób, a jego materiał, mimo typowego dla niego, specyficznego humoru naprawdę daje do myślenia. Został wrzucony prawie miesiąc temu, ale jeżeli ktoś go jeszcze nie widział, to naprawdę warto.Na koniec filmu Maciej sam próbuje zrobić sobie makijaż. Już na miniaturce widać jak to wyszło, ale warto zobaczyć też sam proces tworzenia tego dzieła. To co zrobił to najlepszy dowód, że do wszystkiego można podejść z dystansem.

Teraz z perspektywy czasu jak oceniacie całą tę sytuację? Napiszcie co myślicie w komentarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.