DeeJayPallaside zeznawał na policji w sprawie Niebieskiego Wieloryba

DeeJayPallaside zeznawał na policji w sprawie Niebieskiego Wieloryba

"Gra, która zabija" - takie słowa najczęściej usłyszeć mogliśmy w mediach na temat Niebieskiego Wieloryba. Zabawa, która tak naprawdę nigdy nie istniała, w niewytłumaczalny sposób trafiła na usta całej Polski, aż w końcu wielu w nią uwierzyło i rozpoczęło wykonywać zadania z wymyślonej przez twórców pasty listy. 


Przez ostatnie tygodnie nabrała takiego rozgłosu, że większość polskich szkół poświęcało godziny lekcyjne na rozmowy ze swoimi uczniami na temat tej dziwnej gry. W taki sposób kłamstwo przerodziło się w rzeczywistość i młode osoby zaczęły wykonywać zadania ze specjalnej listy. Uwagę na ten fakt zwrócił DeeJayPallaside, który otrzymał wiadomość informującym o pewnym profilu na Snapchacie, gdzie bliżej nieokreślony człowiek prowadzi relację z wykonywania postawionych celów. Twórca postanowił działać.Gdy obejrzał wszystkie nagrania (ukazują one między innymi moment cięcia się) niezwłocznie pobrał je i następnego dnia udał się na posterunek policji. Tam złożył wszelkie potrzebne zeznania w postaci plików wideo i własnej wiedzy. Był przesłuchiwany przez kilka godzin, lecz na ten moment nic więcej w kwestii "ofiary Niebieskiego Wieloryba" nie wiadomo. Na grupie Żiżeja widzowie publikują jednak na bieżąco zrzuty ekranu przedstawiające chociażby pretensje poszkodowanego względem twórcy oraz zapewnienia, jakoby skończył on już z tą "głupią zabawą"Na kanale DeeJayPallaside natomiast możecie znaleźć film opisujący szczegółowy przebieg sytuacji - począwszy od uzyskania informacji o użytkowniku po powrocie z posterunku.Na rozwój wydarzeń przyjdzie nam jednak trochę poczekać. Mamy jednak nadzieję, że polskie służby dotrą do osoby, która publikowała dziwne nagrania i wyjaśnią tą całą sytuację. Gdy tak się stanie, Żiżej na pewno poinformuje wszystkich o wynikach postępowania.

Co sądzicie o działaniu twórcy - dobrze zrobił udając się na policję? Piszcie!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.