Dawid Fazowski zatrzymany za nielegalne przekroczenie granicy!

Dawid Fazowski zatrzymany za nielegalne przekroczenie granicy!

Dawid Fazowski - twórca kanału Przez Świat na Fazie, przez ostatnie tygodnie kończył wyprawę do Afryki. To właśnie z niej postanowił wrócić przez Azję, zatrzymując się m.in. w Afganistanie, a później wrócił do Europy podróżując po części Rosji. Gdy miał wracać do Polski, spotkały go małe problemy.
O całej sprawie twórca poinformował dziś po godzinie 20:30 na swoim fanpage'u. Jak sam pisze, został zatrzymany za nielegalne przekroczenie granicy Białorusi. Na ten moment nie zdradził wielu szczegółów, ale wspomniał, że sprawa skończy się najprawdopodobniej na zakazie wjazdu do kraju na pół roku. Pod koniec dodał, że jednak dojdzie do deportacji czyli do przymusowego wydalenia go z Białorusi na jego koszt.

Prawdopodobnym powodem zatrzymania jest brak aktualnej wizy. Według informacji, które wcześniej twórca publikował na swoich mediach społecznościowych, miał on tylko jeden dzień na przejechanie Białorusi przed upływem terminu na wizie.Mimo tego, YouTuber w komentarzu zapewnia, że nie ma powodu do niepokoju:O dalszych szczegółach zatrzymania poinformujemy was aktualizując ten post, jeśli tylko pojawią się w internecie nowe informacje na ten temat.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.