Dawid Fazowski rozpoczął serię po Polsce

Dawid Fazowski rozpoczął serię po Polsce

Na kanale Dawida Fazowskiego pojawił się pierwszy odcinek nowej serii "Polska na Fazie". Celem twórcy jest zwiedzenie każdego województwa w naszym kraju i ukazanie nietuzinkowych miejsc.


"Cudze chwalicie, swego nie znacie" - chyba ten cytat najdobitniej oddaje przesłanie nowego cyklu, który zagościł właśnie u Dawida Fazowskiego. Podróżnik postanowił odpocząć od egzotycznych państw i pokazać widzom ciekawe miejsca z każdego zakątka Polski.

Seria "Polska na Fazie" doczeka się szesnastu odcinków - każdy dotyczyć będzie innego województwa. Twórca nie chce jednak skupiać się na dużych miastach i typowym zwiedzeniu. Jak sam twierdzi, chce przełamać stereotypy na temat rodzimych regionów i pokazać Polskę od nieco innej strony.Pierwszy materiał dotyczy Podlasia. Dawid wyruszył swoim Fiatem Seicento do jednego z najbiedniejszych regionów w kraju i nagrał nie tylko piękny Białystok, ale także niezbyt oczywiste miejsca. Na filmie zobaczyć możemy więc wioski tatarskie, meczet czy Białowieski Park Narodowy. Co by nie mówić, robi wrażenie!

Odcinki z cyklu "Polska na Fazie" pojawiać się będą standardowo w każdą niedzielę o godzinie 12:00.

 

Co sądzicie o nowym projekcie Dawida Fazowskiego? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.