Poznaliśmy datę premiery drugiej części dokumentu

Poznaliśmy datę premiery drugiej części dokumentu "Tylko nie mów nikomu"

Bracia Sekielscy, autorzy głośnego dokumentu dotyczącego pedofilii w Kościele pt. "Tylko nie mów nikomu", są w trakcie produkcji drugiej części. Jak donosi portal Wirtualnemedia.pl – premiera planowana jest na październik tego roku.


Pierwsza część została udostępniona za darmo w Internecie, a pieniądze przeznaczone na realizację zostały w całości zgromadzone dzięki społeczności Patronite. Film pobił rekord oglądalności w ciągu pierwszych 24 godzin od opublikowania (3,3 mln odsłon), natomiast w 30 godzin przebił barierę 5 mln wyświetleń. Obecnie, po miesiącu od premiery, materiał obejrzano ponad 22 mln razy.


Dokument wzbudził dużo kontrowersji i wzniecił dyskusje na forum publicznym. Przedstawiono w nim relacje osób skrzywdzonych przez duchownych, a także ujawniono sylwetki niektórych wielebnych, którzy dopuszczali się czynów pedofilskich.

Jak sami autorzy wspominali w opisie pod filmem, dotarły do nich nowe, szokujące dowody w sprawach związanych z pedofilią w Kościele. Kontynuacja była zatem pewna, dziś wiemy już, że pojawi się w październiku 2019 roku. Tomasz Sekielski wyznał również, że jednocześnie realizowane są zdjęcia do filmu o SKOK-ach, który opowie o kulisach kas oszczędnościowych. Dzięki patronom zgromadzono niebagatelną sumę 150 tys. zł niezbędną do wyprodukowania takiego dokumentu. Wszystko po to,  by taki materiał był niezależny i uwolniony od wpływów osób trzecich.

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu