Daniel Magical oraz Rafonix ponownie zbanowani na YouTube

Daniel Magical oraz Rafonix ponownie zbanowani na YouTube

Na obecną chwilę trudno zliczyć wszystkie kanały twórców takich jak Daniel Magical czy Rafonix, które zostały już zablokowane na YouTube. Po ostatniej fali banów, która miała miejsce dokładnie miesiąc temu, dziś przyszedł czas na kolejną. 


Kanały obu twórców były już nieraz blokowane na portalu, głównie ze względu na publikację kontrowersyjnych treści oraz nieprzestrzeganie regulaminu. To jednak dopiero kilka miesięcy temu, YouTube wziął się za walkę z tzw. "patostreamerami" na poważnie. Pierwszym sygnałem rozpoczęcia prac przeciwko takiej działalności był fakt, że portal nie zablokował już kanałów twórców ze względu na dany wybryk podczas transmisji na żywo, lecz za całokształt twórczości. Tak między innymi w jednej chwili zablokowane zostały wszystkie kanały Daniela Magicala. Sytuacja ta miała miejsce 16 sierpnia bieżącego roku, a wcześniej dotknęła także Rafonixa. Po wielkim banie, twórcy zaczęli tworzyć nowe kanały. Daniel Magical stworzył kanał "Urzędnicza", który uzbierał w krótkim czasie kilkadziesiąt tysięcy subskrypcji. Rafonix natomiast utworzył kanał Marcin Krasucky, na którym streamował rozgrywkę z GTA Roleplay. Dziś na obu kanałach znajdziemy krótką informację o takiej treści:
To konto zostało zamknięte z powodu naruszenia Warunków korzystania z YouTube.

Kanały zostały permanentnie zablokowane. Czy to cokolwiek zmieni? Według nas niewiele. Takie działania YouTube przypominają walkę z wiatrakami. Panowie już wzięli się za tworzenie nowych kanałów, a jak pokazuje historia, ich oglądalność i teraz nie powinna za bardzo się zmienić. Oboje bowiem docierają do swoich najwierniejszych fanów za pomocą innych mediów społecznościowych, na których już polecają swoje nowe kanały. Inni bez większych problemów znajdą je bezpośrednio wpisując nazwę twórcy w wyszukiwarce. Daniel Magical nie przejmując się sprawą pisze:
Siema pewnie już wiecie zostałem zbanowany na youtube, ale spokojnie nie poddam się i już założyłem nowe konto link w opisie.

Sytuacja została także skomentowana przez Marcina, który winę zrzucił na wczorajszy powrót niezwykle kontrowersyjnego streamera, o którym w marcu tego roku pisały media - Gurala.
xD ładny youtubek haha kanał magicala i moje 2 spadly dzis z rowerka haha. Mówiłem że tak bedzie wystarczy ze wrócił ten przez którego wtedy media zaczely dym robic. Mówie u guralu. komedia.

Widoczna walka YouTube z twórcami jak widać nie przynosi zamierzonych efektów, o czym świadczą nawet setki wyświetleń pod streamami wyżej wymienionych YouTuberów na nowo założonych kanałach. Wszystko wskazuje na to, że teraz będzie podobnie. Po jakim czasie zareaguje portal i czy w końcu znajdzie swój sposób na pełną blokadę twórców? To pokażą nam najbliższe miesiące.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.