Wielka afera na polskim YouTube - do sprawy włączyło się już mnóstwo YouTuberów [AKTUALIZACJA]

Wielka afera na polskim YouTube - do sprawy włączyło się już mnóstwo YouTuberów [AKTUALIZACJA]

Mimo tego, że ten rok nie należy do spokojnych jeśli chodzi o tzw. "YouTube'owe dramy", tego co wydarzyło się dziś nie sposób opisać. W ciągu dosłownie jednego dnia - a tak naprawdę wieczoru (12.04) - wywołana została spora afera, do której włączyło się już przynajmniej kilkunastu twórców. O co chodzi? 


Twórca jakim jest DanielMagical w zeszłym tygodniu stał się niesamowicie sławny w Internecie. Mówili o nim YouTuberzy, a także pisano o nim na wykop.pl oraz w największych mediach w Polsce. W ciągu niecałego miesiąca zyskał on ponad 50.000 nowych subskrybentów, a na jego transmisjach, trwających nawet po 100 godzin, w jednym momencie potrafiło pojawić się nawet kilkanaście tysięcy widzów. O tym, co dzieje się podczas jego streamów, mówili już najwięksi polscy YouTuberzy - w tym Boxdel czy wczoraj Isamu. To ten drugi nagrał nawet specjalny materiał, w którym zdecydowanie nie szczędził słów na Danielu (materiał ten został już ukryty z portalu). Nie nagrał tego przypadkowo, ale dlatego, że zbulwersował go rajd widzów Magicala na jego stream dzień wcześniej. Wielu twórców poparło Szymona. Wieczorem wyglądało na to, że sprawa jest już zakończona - tym bardziej, że materiał Isamu został ukryty na prywatny przez sieć partnerską (tak brzmi oficjalne stanowisko Szymona w tej sprawie). Jak się okazało, to nie był wcale koniec, a dopiero początek tego co nadeszło chwilę później...

Najwięksi regularnie streamujący polscy YouTuberzy - Medusa i Rafonix odnieśli się dziś do osoby Daniela w swoich wczorajszych, wieczornych transmisjach. Streamujący cały czas (już od poniedziałku bez dłuższej przerwy) DanielMagical wszystko komentował. Sprawa wymknęła się z pod kontroli... Jak to wyglądało? Medusa zakupił wczoraj ptaka, a widzowie poprosili go, aby zostawił na noc włączonego streama z kamerą nakierowaną na kanarka. Później na czacie pojawili się widzowie Magicala, którzy oskarżyli Meduse o kopiowanie pomysłów Daniela - chodzi tu o transmisje z tzw. "nocnego spania". Następnie Adrian pojawił się na kanale Daniela i gdy usłyszał, co streamer mówi na jego temat, nie wytrzymał. Zakończył streama mówiąc, że wybiera się do Torunia pod adres Daniela!Ten temat został skomentowany m.in. przez Boxdela na jego grupie. Medusa i Rafonix odnieśli się do słów Michała i wprost powiedzieli, że nie podoba im się to, że Boxdel wypromował taką osobę jak DanielMagical. Chodzi tu rzecz jasna o materiał, który Michał wrzucił na swój kanał i dotyczył on zabawy streamera z butlą gazową i tworzenia "ogniska" na środku pokoju. Poniżej znajdziecie pierwszy post Michała na swojej grupie oraz komentarz Medusy jego dotyczący.

Post BOXDELA oraz komentarz Medusy


Na komentarz Adriana odpowiedział chwilę później Boxdel, który wyjaśnił Medusie skąd wzięła się największa popularność Daniela Magicala.Co ciekawe, ten sam post miał skomentować także Rafonix. Coś jednak poszło nie tak, bo po jego publikacji Marcin został zbanowany na Buntownikach, a jego komentarz usunięto.Aferę w skrócie skomentowali już m.in.: Marcin Dubiel, Mandzio, Remigiusz Maciaszek czy Człowiek Warga, ale to nie wszyscy. Niektórzy twórcy - tacy jak Marcin Malczyński czy Szumi napisali, że nie zamierzają mieszać się w tę sprawę.

Późnym wieczorem działo się także na streamie Magicala. Co chwilę dostawał on pogróżki, a jego okna obrzucane były jajkami. Warto jednak uspokoić tych, którzy myślą, że miało to związek z "YouTube'ową dramą". Nic z tych rzeczy - tu chodzi o konflikt Daniela z jednym z jego byłych znajomych. Niespokojny Magical stworzył w swoim mieszkaniu istną fortecę - zasłonił okna i zabarykadował drzwi. Skontaktował się dzięki pomocy m.in. strony wykop.pl z osobami z Torunia i Bydgoszczy, które po godzinie przyjechały by chronić Daniela.Ekipa wspierająca Daniela wyjechała ok. godziny 3:00. Magical dalej prowadził livestreama. Ok. 4:00 poszedł spać, ale transmisję zostawił włączoną. Chwilę później pod blokiem pojawili się widzowie Daniela, którzy poprosili by zszedł na dół po zdjęcie. Ten jednak szybko odmówił i powiedział, że trudno byłoby mu wyjść z domu sugerując, że drzwi są zastawione. Niespodziewanie usłyszeliśmy głos Medusy. Adrian pojawił się pod blokiem Daniela i zaprosił go na dół aby pogadać. Nie obyło się bez wyzwisk ze strony Medusy, który był mocno poddenerwowany. Nagle ktoś rzucił butelką w okno Magicala. Wiele osób pomyślało, że odpowiedzialny był za to Adrian, ten jednak zaprzecza. Po akcji rano opublikował film, w którym tłumaczy jak to wszystko wyglądało:Film Medusy to odpowiedź na materiał dodany dzisiaj na poboczny kanał Wardęgi, w którym YouTuber mówi o tym, że to nie widz, a sam Adrian uderzył butelką w okno Magicala. Sylwester komentuje całą aferę i nie kryje rozczarowania:


AKTUALIZACJA 22:00 


W godzinach po południowych sieć partnerska Medusy - Gamellon opublikowała oświadczenie, a właściwie informację o zerwaniu współpracy z YouTuberem. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Dodatkowo Medusa będzie musiał przekazać dwukrotność średniego miesięcznego wynagrodzenia na cel charytatywny. Sam twórca zarzeka się na swoim streamie, że sam poprosił o zakończenie współpracy. Firma Gamellon jeszcze nie ustosunkowała się do słów Medusy.


Na jaw wyszły też świeże informacje o tym, ile osób zabrał ze sobą Medusa. Cień na tę sprawę rzucił Mandzio, który na wykopie wstawił screena rozmowy, gdzie rozmówca wspomina o wyjeździe Medusy z 7 kolegami.Głosy w temacie zabrali również Rock oraz Rembol.

Pewien użytkownik wykopu zadzwonił również do Ojca Medusy, choć nie jesteśmy do końca przekonani czy to słuszna droga, rozmowę możecie wysłuchać klikając w ten link.

Kliknij aby przejść do pojedynku!

DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOKU ABY BYĆ NA BIEŻĄCO I INFORMUJ NAS O WSZYSTKICH NOWINKACH!


Zbieramy dla was więcej informacji na ten temat. Ten artykuł będzie aktualizowany na bieżąco.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.