Człowiek Warga zagra w charytatywnym meczu WOŚP vs. TVN

Człowiek Warga zagra w charytatywnym meczu WOŚP vs. TVN

Na polskiej scenie YouTube możemy uświadczyć różnego typu przedsięwzięć, których głównym założeniem jest pomoc drugiemu człowiekowi. Przeprowadzane są wtedy przez twórców specjalne transmisje na żywo lub organizowane zbiórki na konkretny cel. Niekiedy jednak pojedyncze osoby ze świata internetu podłączają się pod akcje niekoniecznie związane z tym, co robią na co dzień.


Kilka razy już byliśmy świadkami takich wydarzeń, gdzie na przykład jeden popularny twórca występował wśród innych osób (niekoniecznie związanych z YouTube) tylko po to, aby wspomóc konkretny szczytny cel. Tak też stanie się na początku września, kiedy to na zielonej murawie stawią przeciwko sobie czoła dwie drużyny - w jednej z nich zawodnikiem będzie Maciek Dąbrowski znany z kanału Z Dupy. O co dokładnie chodzi?Wszystko rozgrywa się wokół Instytutu "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka", na który przeznaczone zostaną pieniądze zdobyte ze sprzedaży biletów na mecz oraz wysłanych SMS-ów. Na przeciwko siebie staną dwie drużyny spod szyldu telewizji TVN oraz fundacji WOŚP. Zawodnicy, którzy wezmą udział w rozgrywce to ludzie z różnego przekroju wiekowego oraz branżowego - aktorzy, dziennikarze, muzycy. W akcji będziemy mogli zobaczyć również tytułowego Maćka Dąbrowskiego grającego "w barwach" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza odbędzie się już 3 września na stadionie przy Łazienkowskiej 3.

 

Co sądzicie o tego typu akcjach charytatywnych? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.