Człowiek Warga stworzył własnego Homunculusa!

Człowiek Warga stworzył własnego Homunculusa!

Temat homunculusów stał się ostatnio na YouTube niezwykle popularny. Dlatego tylko kwestią czasu było aż zainteresuje się nim również Człowiek Warga. Postanowił on za przykładem pewnego Rosjanina i Boxdela stworzyć własnego homunculusa.


Warto jednak przypomnieć sobie najpierw skąd wzięło się szaleństwo dotyczące Homunculusów, a zaczęło się niewinnie, był to kolejny odcinek plociucha na kanale wideoprezentacje. Ator w swoim filmie odniósł się do tematu homunculusów, a do opisu dodał link do kanału Rosjanina, który przeprowadził ten eksperyment i sam się już na ten temat więcej nie wypowiadał.


Na pewno nie podejrzewał, że dwa dni później film na ten sam temat nagra Boxdel, który powtórzy eksperyment. I to właśnie od filmu Michała rozpoczeła się na polskim YouTube ta specyficzna moda.
Po materiale Boxdela rozpętała się istna burza. Powstawały dziesiątki memów, które zalały grupy związane z YouTuberami, co najbardziej widoczne było na Hajsownikach Gimpera I Buntownikach Boxdela. Na temat homunculusów wypowiedziało się wielu YouTuberów, a wśród nich także Człowiek Warga, który skomentował to na swój wyjątkowy sposób.


W swoim materiale Maciek zwraca uwagę, że dotychczasowe próby tworzenia homunculusów były nieudane, bo poprzedni twórcy używali do tego niewłaściwej metody. Przytacza również kilka faktów historycznych i naukowych na temat samych homunculusów. A wszystko to wieńczy stworzeniem własnego. Zresztą zobaczcie sami!
Wiele wskazuje na to, że era homunculusów na polskim YouTube zmierza ku końcowi, a materiał Maćka zapewne jest jednym z ostatnich, które poruszają ten temat.


Podoba Wam się film Człowieka Wargi? Myślicie, że moda na homunculusy się kończy? Napiszcie w komentarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.