Człowiek Warga z polskim YouTube Rewind!

Człowiek Warga z polskim YouTube Rewind!

Maciej Dąbrowski postanowił przygotować podsumowanie 2019 roku na polskiej scenie YouTube. Twórca przedstawił najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w przeciągu ostatnich 12 miesięcy oraz podzielił się swoimi prognozami na przyszłość.


W grudniu mieliśmy do czynienia z premierą nieco odmiennego YouTube Rewind, gdzie postawiono na prostotę oraz bezpieczne podejście do tematu. Użytkownikom materiał nie przypadł do gustu, lecz sytuację uratował PewDiePie poprzez publikację własnej wizji podsumowania roku. Na obydwu filmach trudno jednak doszukiwać się polskich akcentów.

Z pomocą przyszedł właśnie Człowiek Warga - na jego kanale zadebiutował bowiem "Polski YouTube Rewind 2019". Maciej po raz kolejny zdecydował się na (w większości chronologiczne) przedstawienie najbardziej kluczowych wydarzeń i trendów, które odbiły się w Polsce najgłośniejszym echem. Nie zabrakło więc wzmianki o powrotach do Minecrafta, FAME MMA, Kruszwilu czy chociażby końcu projektu Mniej Więcej.W komentarzach pod materiałem znaleźć można jednak kilka komentarzy sugerujących, że na materiale zabrakło kilku "ważnych" postaci pokroju Poziomki13 czy Mega Wonsza 9. Sam film jednak pozwala na skutecznie przypomnienie sobie wszelkich sytuacji z minionego roku. W kilku momentach zadawałem sobie nawet pytanie: "to było w tym roku?".

Co ciekawe, autor kanału Z DVPY sugeruje, że w 2020 roku nastąpi znaczący spadek popularności wszelkiego rodzaju ekip twórców. Bardziej ma liczyć się jednostka i indywidualne projekty. Czy to się sprawdzi?

 

Co sądzicie o polskiej wersji YouTube Rewind? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.