Człowiek Warga o zarobkach YouTuberów!

Człowiek Warga o zarobkach YouTuberów!

Wczoraj na kanale Maćka pojawił się bardzo ciekawy film. Intrygująca jest nie tylko jego treść, ale również fakt, że prawie w całości nakręcony został podczas jazdy samochodem, a nie w tak dobrze znanej nam piwnicy. Powód tej zmiany jest jeden i oczywiście nie przypadkowy, nie będziemy wam jednak go zdradzać. Jest to ten typ materiału, który warto zobaczyć od początku do końca, a na pewno tego nie pożałujecie!To już siódma część, obecnej od niedawna na kanale Człowieka Wargi, krótszej formy głównej serii programu Z Dupy, czyli Strzału z Dupska. Twórca omawia w nim bieżące wydarzenia, nie tylko pochodzące ze sceny YouTuba. Jasno wyraża swoje zdanie, zwracając przy tym uwagę na różne aspekty danej sprawy. Skupia się o wiele bardziej na swoich słowach, niż na całościowym, efektownym montażu filmu, dlatego można to nazwać pewnego rodzaju vlogiem. Tym razem, YouTuber postanowił poruszyć gorący ostatnio temat, czyli masowe zakładanie przez twórców kont w serwisie Patronite. Maciek nazwał to syndromem Gonciarza z wiadomych powodów, a jeżeli ich nie znacie, to zapraszamy was do przeczytania jednego z naszych artykułów o tym.


Możemy także poznać opinę Człowieka Wargi, dotyczącą osób, które tak naprawdę szantażują swoich widzów tylko po to, żeby wpłacali im pieniądze. Trafnie porównał to do zachowań pań lekkich obyczajów, czyli zwyczajnego sprzedawania się. Wyraźnie stwierdza, że według niego, Patronite jest idealny dla nowych, młodych twórców, którzy mają dobry pomysł na siebie, ale niestety całe przedsięwzięcie jest dla nich zbyt kosztowne. Nie dotyczy to jednak ludzi już rozpoznawalnych w internetowym świecie, którym pieniędzy na realizację własnych pomysłów starcza, a Patronite jest tylko sposobem na łatwy, dodatkowy zysk. W całości wypowiedzi zaznacza jednakowoż, że początkowa inicjatywa Krzysztofa Gonciarza była słuszna, ponieważ chciał on otworzyć oczy współczesnym mediom, chociaż robi to czasami zbyt nachalnie.


Idealnym podsumowaniem całokształtu jest końcówka filmu Z Dupy, gdzie możemy się dowiedzieć, jak spożytkować nasze pieniądze w nieco lepszy sposób. Jesteśmy pewni, że mocno was ona zaskoczy :) Swoje nastawienie do tej sprawy wyrazili także inni YouTuberzy, w komentarzach pod produkcją Maćka. Są wśród nich m.in. ROJO, Marcin Dubiel, czy Isamu.


kom rojo


W Internecie popularność zyskał także pewien mem, który stworzony został przez jednego z członków gruby "Beczkownicy Zapytaj Beczkę". Oto on:


patronite gonciarz


A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Koniecznie piszcie o tym w komentarzach! :)


Joanna Kowalska


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.